Boleslav vyhrála a odlepila se ze dna tabulky

17:32aktualizováno  21:30
Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 47. kole extraligy Pardubice 5:4, vyhráli šestý z posledních sedmi zápasů a opustili poslední místo tabulky. Středočeši porazili Pardubice i přesto, že v průběhu zápasu prohrávali 1:3.

Mladá Boleslav. foto: ČTK

Pardubičtí hokejisté získali z předchozích tří zápasů osm bodů a povzbuzeni dobrými výsledky zahájili i utkání v Mladé Boleslavi. Už na začátku páté minuty inkasoval domácí gólman Hübl po střele od modré, kterou před ním tečoval útočník Kolář. Domácí se z obdržené branky rychle oklepali a po akci Vrbaty snadno vyrovnal dorážkou do prázdné branky Jiránek.

Ml. Boleslav - Pardubice 5:4

Branky a nahrávky: 6. Jiránek (Vrbata), 36. Mikulík (D. Výborný, Žabka), 40. Tomas (Čutta, D. Výborný), 47. Podkonický (Vrbata, Balaštík), 56. Tomas (D. Výborný) - 5. Kolář I (Starý, V. Kočí), 24. Kolář I (Koukal), 28. Kolář II (Píša), 58. Starý (Kolář I, Koukal). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:11, navíc Píša (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 3545.

Za stavu 1:1 končila první třetina a v úvodu druhé znovu jako první skóroval pardubický forvard Kolář, který ve 24. minutě přesně zakončil bleskový protiútok svého týmu. O chvíli později se domácí dopustili dvou faulů v krátkém sledu a 81 vteřin trvající přesilovku pět na tři šťastně využil obránce Kolář. Jeho střelu od modré Hübl vyrazil, ale od boleslavského obránce Chaloupky se zřejmě odrazil puk zpět do branky.

Domácí byli po dvou inkasovaných brankách zaskočeni, ale přesto ještě do druhé přestávky stihli vyrovnat. Nejprve jim ve 36. minutě pomohla nedůslednost pardubického gólmana Růžičky po nahození Mikulíka, které prošlo do branky a 19 vteřin před pauzou vyrovnal na 3:3 po krásné přesilovkové kombinaci Tomas.

Třetí třetinu výrazně zdramatizovaly dva nižší tresty minuty pro Starého a obránce Koláře. Fauly na Pabišku a Výborného totiž přišly ve 46. minutě krátce po sobě a domácí měli k dispozici 3:36 minuty trvající přesilovku pět na tři. První část dvojnásobné početní výhody proměnil gólem na 4:3 Podkonický, ale o zbývající dvě minuty se domácí připravili faulem Tomase.

Boleslavský útočník si napravil reputaci v 56. minutě, kdy zblízka překonal Růžičku a zvýšil na 5:3. Pardubice se však nevzdaly, po faulu domácího Mikulíka vzápětí odvolaly gólmana a při přesilovce šest na čtyři se trefil Starý. Východočeši to zkusili bez Růžičky ještě jednou, ale krátce před závěrem třetí třetiny Píša fauloval Tomase, byl vyloučen do konce utkání a hosté tím definitivně přišli o šanci vyrovnat.

Další nedělní výsledky hokejové extraligy

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Kumstát (Pech), 17. Zaťovič (Kumstát, Gřegořek) - 40. Foster (Kasík). Rozhodčí: Homola, Pešina - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 3787.

PSG Zlín - HC Plzeň 1929 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branka a nahrávka: 51. Linhart (Ondráček, Roman Vlach) - 22. Martin Straka (Kratěna), 52. Jan Kovář (Pletka). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Kis, J. Svoboda. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 4279.

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 6:4 (4:0, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Ostřížek (Orsava, Hampl), 3. Varaďa (Kůrka, Bonk), 10. Peterek, 12. Polanský (Kůrka, Zíb), 37. D. Květoň (M. Hořava), 60. Lojek - 24. Smolka (Kafan), 53. Jareš (Jenáček, Ručinský), 55. Gerhát (Jareš, Jenáček), 60. Ručinský (V. Hübl). Rozhodčí: Hodek, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 3049.

HC Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branka a nahrávky: 6. L. Květoň (Langhammer, Kotalík), 64. Kašpařík (Krajnc, Kotalík) - 45. Vantuch (P. Nedvěd). Rozhodčí: Šindler, Müllner (SR) - Dřínovský, Jindra. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 4473.

BK Mladá Boleslav - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)

HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) Branky a nahrávky: 4. Žejdl (T. Hertl, Sklenář), 21. Micka (Kolařík, V. Růžička ml.) - 12. Lepine (L. Procházka, M. Látal), 23. Lepine (Kameš, Patera), 59. Bicek (Patera, Bílek). Rozhodčí: Hrubý, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 4196.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 8:2 (3:1, 3:1, 2:0) Branky a nahrávky: 4. Holec (Erat, Malec), 17. Žižka (Němec, Čermák), 19. Čermák (Kováčik), 21. Jakub Svoboda (Němec, Čermák), 24. Holec (Koreis), 39. Němec (Čermák, Jakub Svoboda), 47. Čermák (Němec, Kováčik), 58. Němec (Čermák, Žižka) - 1. R. Hruška (Pohl, Ovčačík), 32. Ujčík (Kudělka). Rozhodčí: Polák, Blecha - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7, navíc Malík (Vítkovice) 10 min.. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 6811.