Boleslav v pohárech končí. Dala jen jeden gól a dál jde makedonské Tetovo

21:00
MLADÁ BOLESLAV/PRAHA - Fotbalisté Mladé Boleslavi ukončili svůj boj o Evropskou ligu už ve 3. předkole, v němž vypadli se Škendijou Tetovo. Po prohře 0:2 v Makedonii dnes v domácí odvetě zvítězili jen 1:0 gólem Lukáše Magery. V soutěži tak končí ve stejné fázi jako loni. Naopak Škendija je ve 4. předkole vůbec poprvé.

I přes výhru Boleslavští do další fáze Evropské ligy nepostoupili. foto: ČTK

Slavia slaví. Díky remíze 1:1 postoupila přes Rio Ave do dalšího předkola

Svěřenci nového reprezentačního kouče Karla Jarolíma sice měli velký tlak, ale na gól dosáhli až osm minut před koncem, kdy Magera hlavou zužitkoval centr Kúdely.

Domácí fotbalisté se od začátku snažili o kontaktní gól, ale velmi těžko se dostávali do hlubokého bloku soupeře. Když už se to ve 14. minutě povedlo Radovi, který pálil ze 14 metrů, tak ho vychytal brankář.

Hráči Tetova neustále kouskovali hru poleháváním a často žádali ošetření. Brankář Zahov se dokonce po půlhodině nechal ošetřovat kvůli křečím, které mívají fotbalisté většinou až na konci zápasu.

FK Mladá Boleslav - Škendija Tetovo 1:0 (0:0)

Branka: 82. Magera. Rozhodčí: Evans - Edwards, Bird (všichni Wales). ŽK: Chramosta, Kalabiška - Alimi, Demiri, Radeski, Zahov, Stenio Junior, Hasani, Taipi. Diváci: 3528. První zápas: 0:2, postoupila Škendija.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek (46. Mebrahtu), Kúdela, Douglas, Fleišman - Jánoš, Rada - Vukadinovič (69. Takács), Magera, Kalabiška (61. Keresteš) - Chramosta. Trenér: Jarolím.

Tetovo: Zahov - Demiri, Cuculi, Bejtulai, Todorovski - Alimi (54. Polozani), Vujčič - Stenio Junior (85. Bojku), Hasani, Radeski (75. Taipi) - Ibraimi. Trenér: Akrapovič.

Přesto po jednom z protiútoků mohl skórovat Stenio Junior, ale jeho nebezpečnou střelu stačil zablokovat nový muž v mladoboleslavské obraně Douglas. A to i za cenu bolestivé rány do rozkroku.

Tlak Mladé Boleslavi sílil, do druhé půle navíc přišel útok posílit další útočník Mebrahtu, ale šance nepřicházely. Domácí hodně hráli přes pravou stranu, kterou ale měl makedonský soupeř dobře pokrytou.

Až v 70. minutě se povedl překvapivý pas za obranu na Chramostu, ale ten nenavázal na hattrick z ligového utkání s Libercem a nechal vyniknout brankáře. Vzápětí pálil Rada ze 17 metrů těsně vedle.

Gól naděje přišel až osm minut před koncem, kdy Kúdela ideálně odcentroval na Mageru a ten tvrdou hlavičkou nedal gólmanovi šanci. Mladá Boleslav se vrhla za gólem znamenajícím alespoň prodloužení, zamkla soupeře, ale ten se už ubránil.