Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Boleslav je už třetí. Triumf nad Teplicemi jí zajistil Ščuk

20:10
TEPLICE - Fotbalisté Mladé Boleslavi se posunuli na třetí místo ligové tabulky. V přímém souboji o něj zvítězili v dohrávce 21. kola v Teplicích 1:0 díky hlavičce Ščuka z 77. minuty.

Jasmin Ščuk (vlevo) a Lukáš Magera foto: ČTK

Oba týmy řešily před zápasem podobný problém - nahromaděné absence na podobných postech. Zatímco Boleslavi chyběli útočníci Chramosta i Nešpor, Teplice zase přišly kvůli disciplinárním prohřeškům o oba stabilní stopery Matulu s Hoškem. Místo toho narychlo angažovaly z třetiligového Chomutova třiatřicetiletého Klimpla - a hned ho nasadily do základní sestavy.

Teplice - Boleslav 0:1

Branka: 77. Ščuk. Rozhodčí: Franěk - Vysloužil, Gallo. ŽK: Vachoušek, Klimpl, Ljevakovič - Kúdela, Diviš. Diváci: 4128.

Teplice: Grigar - Vondrášek (86. Salami), Klimpl, Jablonský, Krob - Litsingi (75. Vůch), Ljevakovič, Vachoušek, Jindráček, Nivaldo - Chukwuma (55. Bratanovič). Trenér: Ščasný.

Mladá Boleslav: Diviš - Kysela, Kúdela, Dosoudil, Rosa - Koreš (83. Bartl), Jarolím, Bořil (67. Magera), Ščuk, Štohanzl - Zahustel (74. Šultes). Trenér: K. Jarolím.

Klimpl hrál českou ligu po více než šesti letech a od začátku měl hodně práce. Boleslavští totiž byli aktivnější - důrazným napadáním nenechali domácí tvořit a jejich akce byly mnohem dravější. Ukázala to 19. minuta: po Štohanzlově centru z levé strany se dostal k hlavičce Zahustel a brankář Grigar míč se štěstím vytáhl na tyč.

Domácí se z tlaku vymanili až před přestávkou. Pořádnou šanci si sice nevypracovali, přesto byli nebezpeční: Jablonský neměl tak dlouho komu přihrát, až se dostal kousek před vápno a nepříjemnou střelou hodně protáhl brankáře Diviše.

Po pauze se role obrátily. Zatímco protiútoky Boleslavi pomalu ztrácely údernost, domácí se s míčem potkávali víc. A prohození rolí platilo i o střelách do brankové konstrukce: v 60. minutě prošel Krobův centr až na malé vápno k Bratanovičovi, který hlavičkoval do tyče, následná střela Ljevakoviče potom trefila břevno.

Nakonec ale byli šťastnější hosté. V 77. minutě vybojovali přímý kop před vápnem, Magera po přiťuknutí našel centrem do strany Ščuka, jehož hlavička zapadla do sítě. Tepličtí se ještě tlačili dopředu, ale bez efektu. Nivaldovu hlavičku zblízka vyškrábl reflexivním zákrokem Diviš.