Boleslav jde do čela. Klokani porazili Jablonec, Teplice vyhrály v Jihlavě

20:20aktualizováno  22:16
PRAHA - Fotbalisté Mladé Boleslavi v předehrávce pátého ligového kola porazili nováčka Hradec Králové 2:0 a s 12 body se posunuli do čela neúplné tabulky. Stejným výsledkem Bohemians 1905 zdolali Jablonec a dočkali se premiérového vítězství v sezoně. Jihlava ve třetím dnešním utkání podlehla doma rovněž 0:2 Teplicím a naopak zůstává bez výhry.

Radost fotbalistů Teplic. foto: MAFRA

Výsledky 5. kola první fotbalové ligy

Jihlava - Teplice 0:2 (0:0)
Branky: 78. Ljevakovič, 86. Hora. Rozhodčí: Nenadál - Mokrusch, Nádvorník. ŽK: Batioja, Rabušic - Kodeš, Vachoušek. Diváci: 2843.

Mladá Boleslav - Hradec Králové 2:0 (1:0)
Branky: 10. Hůlka, 56. Magera. Rozhodčí: Machálek - Pochylý, Antoníček. ŽK: Magera, Pauschek, Da Silva - Vlkanova, P. Černý, Malinský. Diváci: 3217.

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 2:0 (0:0)
Branky: 46. Mašek, 79. Čížek. Rozhodčí: Královec - Vysloužil, Boček. ŽK: Šmíd - V. Kubista, Jiráček. Diváci: 3504.

Bohemians se v Ďolíčku prosadili až ve druhém poločase. Domácí poslal do vedení ve 46. minutě Dominik Mašek, který gólem oslavil debut v dresu „Klokanů“, pojistku v 80. minutě přidal střídající bývalý hráč Jablonce Tomáš Čížek. Pražané ukončili i střelecké trápení, předtím dokázali skórovat jen při remíze 1:1 v Plzni.

Ačkoliv Mladá Boleslav momentálně Hradci svůj stadion pronajímá, tentokrát potvrdila roli domácího celku. Favorit zápas rozhodl brankami Lukáše Hůlky z 10. a Lukáše Magery z 56. minuty. Mladá Boleslav, která v utkání přišla o zraněného záložníka Jakuba Radu, porazila „Votroky“ teprve ve druhém z devíti ligových soubojů.

V Jihlavě se až v závěrečné čtvrthodině trefili Bosňan Admir Ljevakovič a Jakub Hora. Teplice zvítězily podruhé v ročníku a počtvrté neinkasovaly. Vysočina má na kontě pouhé dva body.

V sobotu se Brno utká se Slováckem, v neděli je na programu pražské derby mezi Duklou a Spartou, mistrovská Plzeň přivítá Slavii a poslední Příbram s novým trenérem Petrem Radou se doma střetne s Libercem. Pondělí pak nabídne souboj Zlína s nováčkem Karvinou.