Boleslav i bez Broše s Výborným vyhrála základní část první ligy

20:55
PRAHA - Hokejisté Mladé Boleslavi si díky vítězství 4:2 v Mostě zajistili šest kol před koncem vítězství v základní části první ligy. Bruslařský klub vede po 46. kole o devatenáct bodů před druhou Olomoucí, jež neuspěla na ledě Benátek.

Mladá Boleslav. foto: ČTK

Právě Benátky ve středu ukončily dvanáctizápasovou vítěznou sérii Mladé Boleslavi, která dnes cestovala na půdu beznadějně posledního Mostu. Oslabený Bruslařský klub, jemuž chybějí zraněné opory Broš, Výborný či Pabiška, rozhodl o výhře až v třetí části díky dvěma brankám Nouzy.

Aktuální formu Benátek, jež naplno bodovaly už v pátém utkání po sobě, odnesla po Mladé Boleslavi i Olomouc. Středočeši favorita porazili hladce 4:0, gólman Schwarz vychytal třetí nulu v sezoně.

Motor veze cenný skalp z Jihlavy

Bez bodu dnes zůstala také třetí Jihlava, jež podlehl 2:3 dvanáctým Českým Budějovicím. Jihočeši šli dvakrát do vedení, Dukla dokázala pokaždé srovnat, ale definitivně o výhře hostů rozhodl 40 sekund před koncem třetí třetiny Pajič.

ONLINE REPORTÁŽ ZDE

V přímém souboji o play off porazil Havířov 3:1 Ústecké Lvy. Domácí šli do vedení už v první minutě díky Janu Danečkovi, a i když hosté v 10. minutě zásluhou Vobořila vyrovnali, vzali si Havířovští po gólu Jakúbka ještě do přestávky vedení zpět. Ve druhé třetině bylo k vidění mnoho šancí, ale branka žádná, a tak se skóre uzavřelo 12 minut před koncem po Říčkově trefě do horního růžku.

Nováček z Havířova si touto výhrou prakticky zajistil play off, neboť má na sedmém místě před devátým Ústím náskok 15 bodů. Slovan má už pouze teoretickou šanci, na osmé Benátky ztrácí devět bodů.

V souboji tabulkových sousedů čekali diváci v litoměřické Kalich Areně na gól až do poloviny zápasu, kdy se do sítě Třebíče trefil v přesilovce obránce Šulc. Gólem do šatny však vyrovnal hostující Mrázek. Další branka již v normální hrací době ani prodloužení nepadla, takže rozhodly samostatné nájezdy. V nich si vítězný gól na konečných 2:1 pro páté Litoměřice připsal Čermák.

46. kolo první hokejové ligy:

Kadaň - Šumperk 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Branky: 36. Hromas, 37. Jíra, 39. Ton, 56. J. Novák, 60. Kaše. Rozhodčí: Jílek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 250.

Beroun - Havlíčkův Brod 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 45. Machač - 25. Kadlec, 55. Štěpánek. Rozhodčí: Bejček - Beneš, Štětina. Vyloučení: 2:3, navíc Kolafa (H. Brod) 10 min. Bez využití. Diváci: 250.

Most - Mladá Boleslav 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 16. Bojer, 34. Sedláček - 48. a 53. Nouza, 11. Lenc, 26. Musil. Rozhodčí: Würtherle - Belko, Rozlílek. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 323.

Litoměřice - Třebíč 2:1 sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 32. Šulc, rozhodující sam. nájezd Čermák - 39. Mrázek. Rozhodčí: Schmejkal, Smitka - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:4, navíc Dolníček (Třebíč) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1130.

Jihlava - České Budějovice 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 13. Kuřítko, 53. Prokš - 5. Kuchejda, 24. Boháč, 60. Pajič. Rozhodčí: Vampola - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 2512.

Havířov - Ústí nad Labem 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 1. J. Daneček, 13. Jakúbek, 48. Říčka - 10. Vobořil. Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 2364.

Benátky nad Jizerou - Olomouc 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 17. Pabiška, 24. Skořepa, 48. Plodek, 49. Ulrych. Rozhodčí: Talpa - Šperl, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 366.