Boj Jablonce o EL se změnil v debakl. V Seville prohrál vysoko 6:0

21:15aktualizováno  23:33
SEVILLA - Fotbalisté Jablonce se nedokázali probojovat do základní skupiny Evropské ligy. V odvetě 4. předkola utrpěli v Seville s Betisem debakl 0:6 a nenapravili domácí prohru 1:2. V prvním poločase se trefili Rubén Castro a vlastní gól si dal Beneš, po přestávce korunovali výhru Španělů Matilla, Molina, střídající Rodríguez a Xavi Torres.

Fotbalista Jablonce Karel Piták foto: ČTK

Hlasy po odvetném utkání

Roman Skuhravý (trenér Jablonce)
"My jsme ten zápas nezvládli po mentální stránce, diváci, připravenost, rozhodující zápas a soupeř byl ve všech směrech lepší. Nedokážu posoudit, zda ten výsledek byl spravedlivý nebo krutý, ale rozhodně byl zasloužený. Až teď se teprve ukáže, jaké jsme mužstvo a jak s tím naložíme. Rozdíl mezi námi a Betisem se dnes ukázal naplno. My samozřejmě, pokud budeme chytří, tak si z toho vezmeme ponaučení, pokud v tom budeme hledat nějaké kličky a výmluvy, tak se nám to může stát třeba v pondělí s Libercem. Raději bych ten zápas ani nehodnotil, je to obrovské zklamání, ale spíš s tím, že jsme se vzdali. Dnes v naší hře nebylo nic pozitivního."

Jan Kopic (záložník Jablonce)
"Ukázali nám, jak se hraje fotbal. Byla to zasloužená porážka i výsledek. Bohužel si pak s námi pak dělali absolutně, co chtěli. My jsme měli v plánu dostat je do situace, aby se nás báli, a stal se opak. Posadili jsme je do hry, začali si věřit a to je konec, když si takový tým začne věřit na míči. Chtěli jsme tady postoupit, ale prostě jsme na to dnes neměli. Já si za stavu 0:4 říkal, ať nedostaneme bůra, a dostali jsme ještě dva.

Severočeši mají přesto ještě šanci na premiérovou účast v hlavní fázi soutěže, protože páteční los mezi týmy vyřazenými v play off rozhodne o náhradníkovi za Fenerbahce Istanbul, které bylo vyloučeno kvůli korupci. "Raději bych ten zápas ani nehodnotil, je to obrovské zklamání, ale spíš s tím, že jsme se vzdali. Dnes v naší hře nebylo nic pozitivního," uvedl po zápase trenér Jablonce Roman Skuhravý. Jeho tým nastoupil v základní sestavě s uzdraveným brazilským obráncem Rossim a záložníkem Vošahlíkem.

Pouze na lavičce zůstal střelec branky z prvního duelu Kopic, zraněný stoper Kysela nebyl ani mezi náhradníky. Trenér Betisu Mel Pérez udělal v úvodní jedenáctce dokonce osm změn oproti zápasu na severu Čech.Španělský tým na stadionu Benita Villamarína od začátku dominoval. V 18. minutě Sevilla našel povedenou přihrávkou za obránu Rubéna Castra a ten zkušeně přehodil Špita. Jablonečtí v oranžových dresech soupeři, na rozdíl od domácího utkání, vůbec nestačili. Ve 28. minutě ještě Matillu vychytal Špit, ale vzápětí si Beneš srazil míč do vlastní branky, když se snažil pokrýt dotírajícího Castra.

Při největší šanci hostů Hubník přihrál do střelecké pozice Vaňkovi, který však brankáře Andersena zblízka "dloubáčkem" nepřekvapil. Pět minut před pauzou znovu zazářil Špit při vyražení Juanfranovy tvrdé rány. Trenér Jablonce Roman Skuhravý poslal do druhé půle dva nové hráče do zálohy: Kopice za Čížka a Třešňáka za Vošahlíka. Po pěti minutách však potřetí udeřil Matilla, jenž přesnou střelou zakončil týmovou akci.

K TÉMATU

"My jsme samozřejmě s tím chtěli v poločase něco udělat, ale ze dvou hloupých situací středem hřiště hned dostaneme další branku," litoval Skuhravý. O sedm minut později bylo pro hosty ještě hůře, když Molina zblízka obstřelil Špita. Jablonecký brankář pak vytáhl dalším povedeným zákrokem Sevillův dalekonosný pokus. Potupu však Severočeši neodvrátili. V 73. minutě potrestal další chybu v defenzivě střídající Rodríguez. Konečnou šestou branku v podobě krásné střely do horního růžku si připsal devět minut před koncem Xavi Torres.

ON-LINE REPORTÁŽ ZDE

"Chtěli jsme tady postoupit, ale prostě jsme na to dnes neměli. Já si za stavu 0:4 říkal, ať nedostaneme bůra. A dostali jsme ještě dva," smutnil Jan Kopic. "Ukázali nám, jak se hraje fotbal. Byla to zasloužená porážka i výsledek," doplnil záložník Baumitu. Jablonec tak nenavázal na sousední Liberec, který dnes do skupiny EL postoupil přes favorizované Udine, a poslední šancí pro něj zůstává páteční los. "Rozdíl mezi námi a Betisem se dnes ukázal naplno. Pokud budeme chytří, tak si z toho vezmeme ponaučení, pokud v tom budeme hledat nějaké kličky a výmluvy, tak se nám to může stát třeba v pondělí s Libercem," dodal Skuhravý.

Betis Sevilla - Baumit Jablonec 6:0 (2:0)

Branky: 18. Rubén Castro, 28. vlastní Beneš, 50. Matilla, 57. Molina, 73. Rodríguez, 81. Xavi Torres. Bez žlutých karet. Rozhodčí: Nikolajev - Celovalnikov, Mosjakin (všichni Rus.). První zápas: 2:1, postoupil Betis.