Boj elity s outsidery: Sparta zničila Slovácko, Baník přejel Kladno

19:17aktualizováno  21:52
PRAHA - Oba vedoucí celky nejvyšší fotbalové ligy v zápasech 28. kola nezaváhaly. Vedoucí Sparta porazila na Letné odevzdané čtrnácté Slovácko 4:0, druhý Baník vyhrál na půdě předposledního Kladna 3:0. Překvapením skončil duel v Plzni, kde domácí otočili zápas se Slavií a zvítězili 4:2. Ve večerním duelu poté remizoval Jablonec s Teplicemi 0:0.

Sparta - Slovácko (Bony se raduje). foto: ČTK

Fotbalisté Sparty ani Baníku v 28. kole nejvyšší fotbalové ligy neklopýtli. Ostatně, jednalo by se o velké překvapení. Slovácko přijelo na Letnou v roli výletníků (v minulém kole se nechali čtyři hráči moravského celku úmyslně vykartovat) a ani Kladno se nevydalo v zápase s druhým Baníkem před závěrečnými dvěma koly ze všech sil.

OHLASY Z TEPLIC A JABLONCE SI PŘEČTĚTE ZDE!

OHLASY Z OSTRAVSKÉHO TÁBORA SI PŘEČTĚTE ZDE!

Sparta - Slovácko.

"Musíme dát rychle góly, což se nám ale letos moc nedaří," shodovali se do jednoho sparťané. Jejich přání jim ale tentokrát vyšlo - ve 2. minutě se sice Kucka zblízka ještě netrefil, ovšem po čtvrthodině již oslabení hosté (v Praze se představili bez sedmi hráčů základní sestavy) kapitulovali, když se trefil Bony Wilfried.

Když se poté ve 29. minutě trefil zpoza vápna tečovanou střelou i Žofčák bylo de facto o vítězi rozhodnuto. Hosté ohrozili za celý zápas sparťanskou branku dohromady pouze dvakrát, naopak domácí bavili pohodovým výkonem sebe i fanoušky - ve druhém poločase na konečných 4:0 uzavřeli skóre opět Bony a Kušnír.

VÝSLEDKY ZÁPASŮ SPARTY A BANÍKŮ V RÁMCI 28. KOLA

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 4:0 (2:0)
Branky: 15. a 78. Wilfried, 30. Žofčák, 86. Kušnír. Rozhodčí: R. Hrubeš - Dobrovolný, Marek. ŽK: Abrahám, Vašek (oba Slovácko). Diváci: 8849.

SK Kladno - Baník Ostrava 0:3 (0:1)
Branky: 37. Mario Lička, 56. Mičola, 83. Zeher. Rozhodčí: Zelinka - Zlámal, Pelikán. ŽK: Bartoš - Marek. Diváci: 2350.

Také druhý Baník na půdě outsidera nezaváhal. A dlouho to vypadalo, jako by se ostravští fotbalisté na dálku předháněli se sparťany o výši skóre. Když padl gól na Letné, padl i na Kladně. Baníkovci ale nakonec svůj střelecký účet zastavili na čísle tři a oproti svému konkurentovi v boji o titul ztratili další branku (při rovnosti bodů a skóre ze vzájemných zápasů by při rovnosti bodů Sparty s Baníkem na konci sezony rozhodovalo celkové skóre).

Kladno - Baník  (radost Mičoly).

Fotbalisté Baníku nicméně natáhli zásluhou gólů Ličky, Mičoly a Zehera svou vítěznou bilanci na hřištích soupeřů na pět, navíc během své vítězné série ani jednou neinkasovali. V příštím kole hostí Baník v domácí ligové derniéře Mladou Boleslav, Sparta jede na horkou půdu do Boleslavi.

Z dalších výsledků zaujala především porážka Slavie v Plzni, kde sice úřadující dvojnásobný mistr dlouho vedl 2:1 (dvakrát se trefil Ivanovski), ovšem domácí během patnácti minut chvíli po změně stran skóre otočili. Sešívání tak pokračují v herní mizérii letošní sezony a zůstávají dvě kola před koncem sezony na 8. místě. To je v rámci samostatné české soutěže nejhorší umístění týmu z Edenu.

Olomouc - Liberec.

V dalších středečních zápasech vyhráli Budějovice na hřišti Mladé Boleslavi 1:0 a definitivně si pojistili prvoligovou příslušnost i pro příští sezonu. V souboji šesté Olomouce a desátého Liberce zajistili domácím tři body Michal Hubník a Ordoš, který se s deseti trefami dostal na druhé místo střelecké tabulky ligy (vede s 11 brankami Kulič).

Stejný výsledek 2:0 se zrodil také v souboji Příbrami s Bohemians 1905. Gólů se nedočkali pouze fanoušci v Brně, odkud si bod za remízu 0:0 odvezla beznadějně poslední střížkovská Bohemka.

Ve večerním zápase mezi Jabloncem a Teplicemi se nakonec urodil stejný výsledek. Ani jeden z týmů si především ve druhém poločase nedokázal vypracovat vyloženou brankovou příležitost, hosté ohrozili Špita v brance Jablonce za celý zápas pouze jednou.

O moc aktivnější ale nebyli ani domácí a tak se na jablonecké Střelnici zrodila zasloužená remíza, která oba celky nejspíše vyřadila z boje o titul. Jablonec nyní ztrácí na vedoucí duo Sparta-Baník tři body, Teplice jsou o další bod vzadu, přičemž do konce soutěže zbývá odehrát poslední dvě kola.

TABULKA 28. KOLA + VÝSLEDKY

FK Mladá Boleslav - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)
Branka: 16. Volešák. Rozhodčí: Adam - Wilczek, Gallo. Bez ŽK. Diváci: 2452.

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 4:2 (1:2)
Branky: 22. Kolář, 50. Rezek, 59. Střihavka, 66. Horváth - 5. a 35. Ivanovski. Rozhodčí: Příhoda - Košec, Pospíšil. ŽK: Horváth, Limberský - Trapp. Diváci: 3953.

SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec 2:0 (2:0)
Branky: 17. Hubník, 43. Ordoš z pen. Rozhodčí: Adámek - Večeřa, Jiřík. ŽK: Liška (Liberec). Diváci: 3013.

1. FC Brno - Bohemians Praha 0:0
Rozhodčí: Drábek - Chytil, Vysloužil. ŽK: Demeter, Ježdík, Jeslínek. Diváci: 1422.

FK Příbram - Bohemians 1905 2:0 (2:0)
Branky: 8. Šmejkal, 25. Fantiš. Rozhodčí: Franěk - Lhoták, Koval. ŽK: Hušbauer, Štochl - Moravec, Slezák, Štohanzl. Diváci: 3127.

FK Baumit Jablonec - FK Teplice 0:0
Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Hojsík. ŽK: Vachoušek, Mahmutovič, Verbíř, Došek, Vidlička (všichni Teplice). Diváci: 3863.