Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Bohemka se odlepila ode dna, remizovala s Boleslaví 1:1

19:55aktualizováno  20:01
PRAHA - Fotbalisté Bohemians Praha 1905 remizovali v domácí dohrávce 13. kola první ligy s Mladou Boleslaví 1:1. Přestože pražský nováček popáté za sebou nezvítězil, opustil poslední místo v tabulce. Středočeši nevyužili šanci posunout se na čtvrtou pozici před Liberec a jsou dál pátí. Hosty poslal v Ďolíčku do vedení už ve druhé minutě Michal Smejkal, po změně stran vyrovnal Jakub Rada.

Bohemians 1905 - Mladá Boleslav. Hlavičkuje Šmíd. foto: ČTK

Bohemians udrželi bezbrankový stav jen několik desítek vteřin. Ve druhé minutě Jarolím z přímého kopu nacentroval do pokutového území, kde se šikovně prosadil Smejkal. Mladoboleslavský stoper dal první ligový gól v sezoně.

Domácí poprvé vážněji zahrozili po dvaceti minutách hry. Bez přípravy tvrdě vypálil Nerad a míč jen těsně minul břevno. O chvíli později Bohemians podržel brankář Berkovec, když vytáhl na roh střelu někdejšího hráče vršovického týmu Štohanzla. Ve 32. minutě "Klokani" převedli zatím nejpovedenější akci. Moravec našel přesně Nerada, ale jeho hlavičku v pádu chytil gólman Miller.

Další šanci Mladé Boleslavi nevyužil pět minut po přestávce Chramosta, který po centru Štohanzla hlavou z dobré pozice přestřelil. Za okamžik Berkovec dalším dobrým zákrokem vykopl Štohanzlovu ránu.

Středočeši měli převahu, ale v koncovce se jim dál nedařilo. V 64. minutě po Štajnerově centru hlavičkoval nepřesně Nešpor, Chramostovu střelu pak zblokoval Jakub Štochl.

Domácí přečkali nápor soupeře a v 67. minutě trochu se štěstím vyrovnali. Rada z pravé strany centroval a míč zapadl až k tyči Millerovy branky. Pro Bohemians to byl teprve druhý gól za posledních pět ligových zápasů.

Hosty vyrovnání zaskočilo a tentokrát museli bránit oni. V 82. minutě mohl Mladé Boleslavi z protiútoku vrátit vedení Zahustel. Střídající záložník však zblízka ztroskotal na výborném Berkovcovi. Bohemians v závěru zápas málem otočili, Miller ale po rohovém kopu reflexivně vyrazil hlavičku dalšího náhradníka Krcha.

Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:1)

Branky: 67. Rada - 2. Smejkal. Rozhodčí: Bílek - Pospíšil, Gallo. ŽK: Klavík - Johana, Kúdela. Diváci: 3696.

Bohemians: Berkovec - Kalina, Šmíd, J. Štochl, Šírl (10. Kolář) - Jindřišek - Moravec, Nerad (85. Krch), Rada, Bartek (46. Klavík) - Hora. Trenér: Weber.

M. Boleslav: Miller - Kysela, Smejkal, Johana, Kúdela - Ščuk, Jarolím - Štajner (90. Bořil), Chramosta (67. Zahustel), Štohanzl - Nešpor (85. Jeslínek). Trenér: Minář.