Slavia doma utrpěla další výprask, Boleslav v Edenu vyhrála 4:0

17:07aktualizováno  22:28
PRAHA - Domácí trápení slávistických fotbalistů pokračuje. Pražané v prvním utkání před svými diváky po historickém debaklu 0:7 s Teplicemi prohráli s Mladou Boleslaví rovněž vysoko 0:4 a ze čtyř duelů této sezony na vlastním hřišti získali jediný bod. Duel 8. ligového kola rozhodli brankami Štohanzl, Ščuk, Nešpor a Chramosta, tři góly dali hosté v přesilovce po vyloučení brankáře Hrubeše.

Slavia - Mladá Boleslav. Zklamaní Škoda. foto: ČTK

V rozhovoru pro Českou televizi po utkání domácí trenér Michal Petrouš uvedl, že v u týmu skončí. (více čtěte ZDE)

Mladoboleslavští zvítězili na hřišti Slavie vůbec poprvé a protáhli neporazitelnost na šest utkání. V tabulce jsou čtvrtí, zato Slavia je až třináctá a doma má nejhorší bilanci ze všech celků.

Slávistický trenér Petrouš musel oproti poslednímu prohranému utkání v Jihlavě udělat kvůli zraněním několik změn v sestavě. Největším překvapením bylo nasazení dvacetiletého brankáře Hrubeše, který si při zdravotních problémech Černého odbyl mezi tyčemi ligovou premiéru.

Mladá slávistická sestava se nejprve snažila a zahrozila první. Kiselova hlavička se odrazila od Škutky těsně vedle. Od druhé části první půle se začala projevovat kvalita mladoboleslavské zálohy.

V 27. minutě zatočil Fabián přímý kop do malého vápna, kde míč lehce tečoval Nešpor a Hrubeš měl štěstí, že ho hlavička trefila. Za sedm minut už hosté vedli. Chramosta chytře našel před brankou Štohanzla a ten prostřelil Hrubeše. Připsal si patnáctý gól v lize, ten poslední dal shodou okolností také na Slavii.

V 41. minutě mohlo být s Pražany ještě hůř. Chramosta postupoval ze strany sám za branku, trefil ale jen vnější tyč. Nevydařený poločas domácích korunovalo poslední minuta. Brankář Hrubeš daleko před vápnem srazil unikajícího Nešpora a rozhodčí mu bez váhání ukázal červenou kartu. Při své ligové premiéře tak odchytal jen poločas, do druhé půle naskočil mezi tyče Rakovan.

Hosté s přehledem kontrolovali vedení a rychle ho mohli navýšit, kdyby Štajner nemířil těsně vedle. V 61. minutě už Mladoboleslavští přidali uklidňující druhou trefu. Jarolímův roh proskočil až ke Ščukovi a ten hlavou vstřelil už svůj třetí gól v sezoně.

Pražané neměli sílu na zvrat a ještě dvakrát inkasovali. Z podobné situace jako Ščuk se po Jarolímově rohu prosadil také Nešpor a pět minut před koncem dokonal debakl po úniku Chramosta.

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 0:4 (0:1)

Branky: 34. Štohanzl, 61. Ščuk, 69. Nešpor, 85. Chramosta. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Hájek. ŽK: Fabián (MB). ČK: 45.+1 Hrubeš (Slavia). Diváci: 4929.

Slavia: Hrubeš - Nitrianský, Kolařík, Dobrotka, Dostál - Gecov (46. Rakovan), Zmrhal - Koreš, Kisel (81. Šimeček), Hurka - Škutka (62. Škoda). Trenér: Petrouš.

M. Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Kúdela, Fabián - Jarolím, Ščuk (84. Eliáš) - Štohanzl (87. Štípek), Štajner, Chramosta - Nešpor (80. Jeslínek). Trenér: Minář.

V Olomouci padlo sedm gólů

Za Olomouc poprvé v sezoně naskočil do ligového zápasu brankář Blaha a dosavadní jednička Zlámal zůstala jen na lavičce. Mezi třemi tyčemi hostů zase dostal před zkušeným Blažkem přednost Hanuš.

Právě Blaha se však ve 14. minutě podepsal pod vedoucí branku Jihlavy, když centr Masopusta odvrátil jen k nohám zkušeně zakončujícího Kolouška.

Ve 23. minutě mohla vést Jihlava už o dvě branky. Aktivní Masopust opět centroval z pravého křídla a kapitán Vysočiny Vaculík z malého vápna hlavou přestřelil.

Z rohového kopu pak ve ve 32. minutě srovnal umístěnou hlavičkou Karaš. Před pauzou pak Kolouška vychytal domácí gólman Blaha a jihlavský Karlík z rohu opět minul.

Druhý poločas začala Sigma aktivně, ale hlavička Koutného mířila těsně vedle. Po dalším závaru ale Karaš ani Vepřek nedokázali dostat míč do jihlavské branky přes těla obránců. Na druhé straně se znovu blýskl Blaha, když vychytal samostatný únik Harby.

Po hodině hry se domácí poprvé dostali do vedení. Navrátil se vyhnul ofsajdové pasti Jihlavy a před prázdnou branku naservíroval skórujícímu Doležalovi.

Blaha pak nejprve vychytal brejk Masopusta i střelu Harby, ale na střelu Jánoše ze 75. minuty už byl olomoucký gólman krátký. Hned o dvě minuty později poslal Vysočinu podruhé do vedení povedeným obloučkem Masopust.

Olomouc se ale nevzdala a sedm minut před koncem se po odraženém přímém kopu Vepřka trefil střelou o tyčku Karaš. Rozhodnout mohl minutu pře koncem Koloušek, ale Blaha jeho ránu konečky prstů vyrazil na roh. V 90. minutě tak udeřil na druhé straně Doležal, který dal Jihlavě ve třetím zápase čtvrtou branku.

Sigma Olomouc - Vysočina Jihlava 4:3 (1:1)

Branky: 32. a 83. Karaš, 61. a 90. Doležal - 14. Koloušek, 75. Jánoš, 77. Masopust. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Zeman. ŽK: Karaš, Ordoš, Vepřek - Vaculík, Karlík, Josl. Diváci: 3752.

Olomouc: Blaha - Vidlička, Koutný, Škerle, Vepřek - Navrátil (69. Schulmeister), Houska (89. Varadi), Karaš, Ordoš, Javůrek (75. Falta) - Doležal. Trenér: Kotůlek.

Jihlava: Hanuš - Marek, Tlustý, Šourek, Josl (87. Kliment) - Jánoš, Karlík (74. Kučera) - Masopust, Koloušek, Vaculík (83. Kopic) - Harba. Trenér: Komňacký.

Další sobotní výsledky 8. kola ligy

Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 1:3 (1:3)
Branky: 35. Lukeš - 10. J. Štochl, 20. M. Štochl, 25. Jindřišek z pen. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Vlasuk. ŽK: Baránek, Frydrych, Lukeš - Jindřišek. Diváci: 3980.

Ostrava: Pavlenka - Kraut, Frydrych, Baránek, Sukup - Lukeš, Fantiš, Droppa (46. Petrus), Šichor (87. Dedič), Milosavljev (28. Engelmann) - Rolinc. Trenér: Svědík.

Bohemians 1905: Berkovec - Kalina (68. Růžička), J. Štochl, Šmíd, Šírl - Moravec, Jindřišek, Rada, Bartek - Hora (89. Krch), M. Štochl (66. Ndiyae). Trenér: Weber.

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 1:1 (0:1)
Branky: 69. Ondřejka - 33. Pilík. Rozhodčí: Příhoda - Štěrba, Hrabovský. ŽK: Kubáň, Trousil - Pilík, Videgla, Danoski. ČK: 88. Trousil - 80. Videgla. Diváci: 3987.

Slovácko: Melichárek - Mezlík, Trousil, Košút, Kubáň - Daníček (82. Haša) - Volešák, Valenta, Petr (57. Havlík), Kerbr - Ondřejka (90. Rada). Trenér: Habanec.

Příbram: Hruška - Jugas (36. Videgla), Hájovský, Zápotočný, Mišůn - Danoski, Pilík (73. Stratil), Tarczal, Andrejevič, Mareš - Švancara (62. Řezníček). Trenér: Straka.