Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Bohemians podlehli Olomouci

19:29
Fotbalistům Bohemians Praha nevyšla premiéra v první lize. Nováček nejvyšší soutěže podlehl v dnešní dohrávce úvodního kola Sigmě Olomouc 1:2. Zápas na Žižkově, kde klub ze Střížkova odehraje domácí utkání, rozhodl v 57. minutě svým prvním gólem v hanáckém dresu kapitán Darko Šuškavčevič. Trenér Zdeněk Psotka tak prožil úspěšný debut na olomoucké lavičce.

Darko Šuškavčevič rozhodl o vítězství Sigmy nad Bohemians. foto: ČTK

Na největší zápas v historii střížkovského klubu dorazilo do hlediště jen šestnáct stovek diváků, mezi kterými byli i nový reprezentační kouč Petr Rada a jeho asistent Jaroslav Šilhavý. Ještě než se stačili pořádně usadit na svých místech, měnilo se skóre. Domácí zaplatili nováčkovskou daň a Sigma je za pasivitu potrestala už po pěti minutách. Po nakrátko rozehraném rohu si na Melinhův centr naskočil nepokrytý Komárek a přesnou hlavičkou k tyči nedal Winterovi šanci.

Bohemians si těžko mohli představit horší vstup mezi českou elitu, ale ze zlého snu se brzy dokázali vzpamatovat. Už za dvě minuty po inkasované brance rozehrál přímý kop Grznár a hostující Ordoš nešťastně srazil balon za Drobisze. Vyrovnání Pražany nabudilo. Ve 12. minutě utekla po pravé straně čerstvá posila z Jablonce Vošahlík, jenž nastoupil místo zkušeného Kincla, ale olomoucký gólman tentokrát svoje mužstvo podržel.

Rušnou čtvrthodinu zakončil Hubníkův průnik, po kterém nedosáhl na míč nabíhající Kazár. Pak ovšem upadla hra do podprůměru a spoře zaplněné ochozy se nudily. Komorní atmosféra odradila i domácí trumpetisty, kteří vyhrávali jen do dvacáté minuty.
O poznání fotbalověji se ukazovali hosté, na šance si však museli počkat až do závěru poločasu. Nejprve si Melinhův přímý kop málem srazil do vlastní sítě jeden z domácích beků a po následném rohu promáchl před prázdnou brankou Šuškavčevič.

I do druhé půle vstoupili aktivněji Hanáci, kteří nastoupili v ofenzivním rozestavení s třemi útočníky. V 56. minutě mohl hosty opět posunout do vedení Hubník, ovšem po velkém závaru napálil zblízka jen břevno. Olomoucké to však nemuselo příliš mrzet, protože vzápětí vyskočil na rohový kop nejvýše kapitán Šuškavčevič a podruhé překonal Wintra.

Třetí úder málem domácím za dvě minuty zasadil Hubník, který postupoval z úhlu sám na domácího gólmana, jenže ve vyložené šanci minul. Zkušenější Sigma pak s přehledem kontrolovala vývoj duelu a s výjimkou Ibeho úniku, s nímž si skvěle poradil Drobisz, nepouštěla Bohemians do tlaku. A když se v závěru domácí nedočkali penalty za Hubníkovu ruku, mohli se Hanáci spolu s novým koučem po jedenácti utkáních radovat z výhry na soupeřově hřišti.

Branky: 7. vlastní Ordoš - 5. Komárek, 57. Šuškavčevič. Rozhodčí: Královec - Filgas, Kubáň. ŽK: Kropík, Ibe - Ordoš, Hubník. Diváci: 1653.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...