Bluesmani ze St. Louis: Jaškin dvakrát skóroval, Sobotka se zranil

14:09
Jeden se blýskl prvními dvěma góly mezi zámořskými profíky. Druhý utrpěl zranění hlavy, dost možná otřes mozku. Přípravný zápas St. Louis - Tampa může ovlivnit kariéry dvou českých hokejistů v NHL a bývalých slávistů. Dmitrij Jaškin do něj nastoupil vedle zkušenějšího krajana Vladimíra Sobotky, který však musel odstoupit po soupeřově faulu.

Český hokejista St. Louis Blues Vladimír Sobotka foto: Reuters

Už v tréninku se útok Ty Rattie, Sobotka, Jaškin zaskvěl několika krásnými akcemi, a tak ho zkušený kouč Ken Hitchcock postavil také do zápasu s Tampou.

"Sobi by měl mladíky na ledě uklidnit, pomoct jim při přechodu z obrany. Pořádně si je v utkání prohlédneme," řekl trenér novinářům na Floridě.

Neurvalý zákrok Adama Ernea však jeho podívanou notně zkrátil. Už po sedmi minutách totiž tampský zelenáč trefil Sobotku (zřejmě loktem či ramenem) do hlavy. Šestadvacetiletý centr poté zamířil rovnou do kabiny a do partie se nevrátil.

Klub pouze oznámil, že utrpěl zranění v horní části těla a že další vyšetření podstoupí ve čtvrtek. Erne byl vyloučen na dvě minuty, což ovšem nemusí být jediný trest.

"Liga si na ten hit určitě posvítí a jsem přesvědčený, že za něj udělí nějakou další sankci," řekl na tiskovce Hitchcock.

Osmnáctiletý Erne se paradoxně stal největší hvězdou zápasu, který po dvou zásazích v základní hrací době ukončil proměněným nájezdem v rozstřelu. St. Louis Blues, jež časopis The Hockey News tipuje na vítěze Stanley Cupu 2014, tak prohráli i svůj druhý "přátelák" na penalty (3:4).

Reportér deníku Post-Dispatch napsal: "Porážka by byla ještě bolavější, kdyby se u Sobotky potvrdilo podezření na otřes mozku a kdyby z mužstva vypadl na delší dobu. Vždyť byl v minulé sezoně nejspíš nejužitečnějším hráčem Blues."

Své titěrné naděje na místo v nabité sestavě naopak poněkud posílil dvacetiletý Jaškin. Krátce po Sobotkově odstoupení skóroval, poté co vyjel s kotoučem zpoza branky. Na začátku druhé třetiny zvýšil tečí na 2:0.

Kdo ví, možná se pro Jaškina otevře prostor na soupisce právě "díky" Sobotkově úrazu? Nicméně kanonýr Chris Stewart prohlásil: "Však víte, jak odolný Sobi je. Brzo bude zpátky."

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.