24. ledna 2013 20:43, aktualizováno  21:53 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Bitva posledních: Liberec pod
Hynkem přehrál Chomutov 6:3

Pavel Hynek na střídačce Liberce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Hynek na střídačce Liberce. | foto: ČTK
CHOMUTOV Hokejisté Liberce pod taktovkou nového trenéra Pavla Hynka vyhráli v předehrávce 43. kola extraligy na ledě posledního Chomutova 6:3 a vzdálili se Pirátům na rozdíl tří bodů.

Hattrickem k tomu přispěl útočník Tomáš Pospíšil. Bílí Tygři zvítězili teprve podruhé za posledních šest utkání, Chomutov si naopak připsal šestou prohru ze sedmi zápasů.

Piráti jsou bez trenérů

V dresu domácích se představila čerstvá posila z Litvínova, útočník Kubinčák. Liberec zase nasadil akvizici z Košic Bulíka. V opatrném začátku se hrálo bez šancí a stav se neměnil ani při chomutovské přesilovce při Jonákově vyloučení. Až ve 13. minutě se dostal před Schwarze Hromas a dostal Piráty do vedení.

To trvalo ale jen 22 sekund, protože na druhé straně se natlačil před Kostúra Pospíšil a vyrovnal. Za dvě minuty mohl opět Pospíšil zvýšit, ale povedlo se mu to až v 75 sekund před koncem první třetiny, kdy při Hřebejkově vyloučení po Štichově střele překonal chomutovského brankáře zblízka bekhendem.

A hned po 77 sekundách druhého dějství dovršil těsně před skončením Hromasova trestu Pospíšil střelou z pravého kruhu hattrick a místo Kostúra se postavil do branky Řehoř. Ve 22. minutě se měnilo skóre během 44 sekund celkem třikrát. Hned za 11 sekund totiž po Sikorově průniku pohotově snížil svou druhou trefou v utkání Hromas. Za dalších 23 sekund ale inkasoval i Řehoř, když za jeho záda dotlačil puk liberecký kapitán Nedvěd.

A Bílí Tygři ve dalším průběhu druhé třetiny rozhodli. Ve 29. minutě vyřešil Urban přečíslení dvou na jednoho sám, když se z levé strany natlačil před Řehoře a bekhendovým blafákem zvýšil na tříbrankový rozdíl.

Za tři minuty využili hosté další přesilovku při Mrázkově vyloučení díky Vantuchovi. Ten pak mohl ještě zvýšit v oslabení.

Chomutov v úvodu závěrečné části čelil převaze Liberce. Řehoř kryl Bártovu šanci, pak odolali Piráti při Pulpánově trestu. V 52. minutě mohl v oslabení snížit Hřebejk, ale Schwarz byl na místě. Na druhé straně trefil tyč Bulíř. Piráti se dočkali snížení v 56. minutě, kdy využil přesilovku Lušňák. Se závěrečným hvizdem se ještě poprali Palin se Štichem.

Chomutov - Liberec 3:6

Branky a nahrávky: 13. Hromas (Macháček, Sikora), 22. Hromas (Sikora, Rýgl), 56. Lušňák (Kubinčák, Pulpán) - 13. T. Pospíšil (Derner), 19. T. Pospíšil (Štich, Filippi), 22. T. Pospíšil (Filippi, Nedvěd), 22. Nedvěd (Bulíř, Dušek), 29. T. Urban, 33. Vantuch (Štich, Nedvěd). Rozhodčí: Blecha, Hribik - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:8, navíc Palin - Štich oba 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 3071.

Chomutov: Kostúr (22. Řehoř) - Rutta, Pulpán, Palin, Macháček, Lučka, Mrázek, Bartejs - Šagát, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Sikora, Hromas - Kubinčák, Jíra, Zálešák - Račuk, Kůs, Y. Treille - od 41. navíc Lušňák. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.

Liberec: Schwarz - Čakajík, Derner, Štich, Jánošík, Moravec, Výtisk, Ulrych - Bulíř, Nedvěd, Dušek - T. Pospíšil, Filippi, Víšek - Bárta, T. Urban, Kica - Vantuch, Galamboš, Jonák - od 22. navíc Bulík. Trenéři: Hynek a M. Černý.