18. ledna 2015 14:01 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bílý balet ovládl derby proti
Getafe. Dvakrát se trefil Ronaldo

Cristiano Ronaldo slaví branku do sítě Getafe | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cristiano Ronaldo slaví branku do sítě Getafe | foto: Reuters
MADRID Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v utkání španělské ligy v městském derby na hřišti Getafe 3:0 a i po 19. kole zůstanou v čele tabulky. Dvěma zásahy k výhře přispěl Cristiano Ronaldo, trefil se také Gareth Bale. Barcelona uspěla na hřišti La Coruni poměrem 4:0, Lionel Messi vstřelil 33. hattrick v kariéře. Atlético porazilo Granadu 2:0, do střeleckých statistik se zapsali Mario Mandžukič a Raúl García.

„Bílý balet“ měl od začátku jasnou herní převahu, do poločasové přestávky se však stav nezměnil i proto, že Kroos nastřelil zpoza šestnáctky jen břevno. Real se nedokázal prosadit v prvním poločase ligového duelu poprvé od května 2014.

Favorizovaní hosté se dostali do vedení až v 63. minutě. Benzema poslal přízemní přihrávku na Ronalda a čerstvému držiteli Zlatého míče FIFA za rok 2014 nebránilo nic v cestě za 27. ligovou trefou v sezoně.

O čtyři minuty později zdvojnásobil náskok vedoucího týmu španělské ligy Bale, kterého přesným centrem nalezl Rodríguez. Kolumbijský reprezentant se blýskl i další asistencí v 79. minutě a Ronaldo upravil na konečných 3:0 pro Real.

Barcelona si vypracovala už v prvním poločase duelu v La Coruni dvougólový náskok. Po deseti minutách hry Messi využil zdařilého Rakitičova centru a trochu netypicky hlavou překonal gólmana Fabriho. Na 2:0 Argentinec zvýšil po pěkné kombinaci po ose Neymar - Suárez - Messi.

Hattrick sedmadvacetiletý útočník zkompletoval v 62. minutě. Deportivu nadělil už druhý, v říjnu 2012 se mu to povedlo v mnohem vyrovnanějším utkání, které Barcelona vyhrála 5:4. Poslední čtvrtý gól si do vlastní branky srazil obránce La Coruni Sidnei. Katalánci tak na Real ztrácejí bod, jejich rival má však zápas k dobru.

První půlhodina duelu mezi madridským Atléticem a Granadou byla až překvapivě vyrovnaná, v 33. minutě ale Sissoko fauloval ve vápně obránce Godína a Mandžukič se z pokutového kopu nemýlil. Připsal si osmou ligovou trefu v sezoně.

Na 2:0 upravil na konci zápasu střídající García. Atlético stále ztrácí tři body na druhou Barcelonu.

Výsledky 19. kola La Ligy

Espaňol Barcelona - Vigo 1:0 (90. Caicedo), Getafe - Real Madrid 0:3 (63. a 79. Ronaldo, 67. Bale), Atlético Madrid - Granada 2:0 (34. Mandžukič z pen., 88. García), La Coruňa - FC Barcelona 0:4 (10., 33. a 62. Messi, 83. vlastní Sidnei), 21:00 Elche - Levante, FC Sevilla - Málaga.