Bikerský den: Kulhavý vyhrál SP, Huříková byla desátá

16:48aktualizováno  17:06
PRAHA - Český biker Jaroslav Kulhavý vyhrál v britském Dalby Forest suverénně druhý závod sezony Světového poháru v cross country a připsal si druhý triumf v kariéře. Šestadvacetiletý vicemistr světa porazil dvojnásobného olympijského vítěze Juliena Absalona z Francie, jenž dojel na druhém místě, o 50 sekund. Po dvou ze sedmi dílů se Kulhavý dostal do čela seriálu.

Biker Jaroslav Kulhavý foto: ČTK

Kulhavý na trati v anglickém Yorkshire setřásl většinu soupeřů už v prvním okruhu, v němž na druhého Absalona najel 36 sekund. Čtyřnásobný mistr světa v dalších dvou okruzích svou ztrátu o necelou polovinu snížil, na více než 19 sekund se však Kulhavému nepřiblížil.

Závod Světového poháru horských kol v Dalby Forest (Británie) - cross country

Muži: 1. Kulhavý (ČR) 1:40:53, 2. Absalon (Fr.) -50, 3. Fontana (It.), 4. Marotte (Fr.) oba -1:39, 5. Fumic, 6. Milatz (oba Něm.) oba -1:40, ...20. Škarnitzl -4:02, 28. Friedl -6:08, 33. Ulman -6:22, 46. Novák -7:11, 64. Spěšný (všichni ČR) -10:03.

Průběžné pořadí SP (po 2 ze 7 závodů): 1. Kulhavý 410, 2. Absalon 400, 3. Schurter (Švýc.) 350, 4. Fontana 300, 5. Fumic 270, 6. Marotte 235, ...32. Friedl 73, 37. Škarnitzl 66, 52. Novák 39, 62. Spěšný 22.

Ženy: 1. Bressetová (Fr.) 1:40:59, 2. Langvadová (Dán.) -1:03, 3. Spitzová (Něm.) -1:06, 4. Lechnerová (It.) -1:22, 5. Žen Čcheng-jüan (Čína) -1:24, ...10. Huříková -2:06, 33. Havlíková -8:52, 36. Nashová (všechny ČR) -9:05.

Průběžné pořadí (po 2 ze 7 závodů): 1. Bressetová 450, 2. Žen Čcheng-jüan 390, 3. Langvadová 280, ...20. Huříková 141, 38. Nashová 61, 44. Havlíková 40.

Úřadující mistr Evropy Kulhavý si tak v pohodě dojel pro druhý triumf v SP v kariéře po premiérovém vítězství loni v srpnu v americkém Windhamu. Navázal zároveň na třetí místo z úvodního závodu sezony v jihoamerickém Pietermaritzburgu a vede hodnocení seriálu o 10 bodů před Absalonem. Třetí finišoval s odstupem 1:39 Ital Marco Aurelio Fontana.

Huříková překvapila desátým místem v závodě SP

V závodě žen se po nevydařených dvou sezonách opět prosadila mezi elitou Tereza Huříková, jež dojela desátá. Závod vyhrála překvapivě jednadvacetiletá Francouzka Julie Bressetová, nejmladší závodnice ve startovním poli. Huříková za ní zaostala o dvě minuty..

"Jsem strašně spokojená. Konečně. Jsem ráda, že nám s trenérem vyšel plán, dva týdny po sobě jsem nezávodila a trénovala doma. Jelo se mi dobře, závodila jsem," řekla serveru mtbs.cz bývalá juniorská mistryně světa Huříková, která přispěla k prvenství své nové stáje Central Haibike v soutěži týmů. Cílem projela minutu za jedničkou svého týmu olympijskou vítězkou Sabine Spitzovou z Německa, která skončila třetí.

Mezi nejlepšími se držela také Kateřina Nashová, ale po defektu předního kola obsadila 36. místo. Předchozí závod Světového poháru v jihoafrickém Pietermaritzburgu pokazil české reprezentantce pro změnu defekt zadního kola. V Anglii porazila Nashovou i třiatřicátá Pavla Havlíková, která dosáhla nejlepšího výsledku v kariéře.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...