Biatlonový supersprint vyhráli na MČR Šlesingr a Vítková

14:21
JABLONEC NAD NISOU - Michal Šlesingr a Veronika Vítková vyhráli na biatlonovém mistrovství republiky v Jablonci supersprint. Na druhých místech dojeli Ondřej Moravec a Gabriela Soukalová, letošní české jedničky ve Světovém poháru.

Michal Šlesingr foto: MAFRA - Ota Bartovský

Moravec pokazil úvodní střelbu a pohyboval se až na chvostu. Nakonec ale se Šlesingrem prohrál jen o dvě vteřiny. "To se mi už dlouho nestalo, abych i při dobíjení jel v ležce trestné kolo. Naštěstí další položkou jsem se ještě chytil, a to mě nakoplo," řekl po závodě.

Výsledky supersprintu

• Muži: 1. Šlesingr 12:25,1 (2 tr. kola), 2. Moravec -2,3 (2), 3. T. Krupčík (všichni SKP Jablonec) -5,1 (0).
  • Ženy: 1. Vítková (SKP Jablonec) 12:36,8 (0), 2. Soukalová (SG Jablonec) -24,5 (0), 3. J. Jislová (SKP Jablonec) -1:45,1 (0).

Vítězný Šlesingr si pochvaloval především vynikající atmosféru. "Fanoušci závodům dodali úžasné kouzlo," prohlásil.

Devátým místem se s kariérou rozloučil dlouholetý reprezentant a olympionik Tomáš Holubec. "Cítil jsem, že mladým už přestávám stačit v běhu i při střelbě," vysvětlil biatlonista, který se nyní hodlá věnovat rodině a časem by se rád zapojil do trénování mládeže.

Vítková rozhodla závod žen bezchybnou střelbou. "Od (Světového poháru v) Chanty Mansijsku jsem pušku nedržela, až tady na mistrovství. Odpočala jsem si a to mi pomohlo," řekla.

Soukalová, která vyhrála páteční sprint a předtím tři závody SP v Rusku, tentokrát dojela druhá. "Dnes to bylo o střelbě. Vstoje jsem bohužel chybovala a musela jsem dobíjet. Ale i tak to byl krásný závod v atmosféře, ze které žasnu," konstatovala.

V supersprintech se střílí podobně jako ve štafetách, biatlonisté mají na čtyři střelecké položky k dispozici celkem šest náhradních nábojů.