Biatlonistům se nedařilo. Ve Finsku byl nejlepší 27. Moravec

12:23aktualizováno  13:52
KONTIOLSHTI - Nejlepším z českých biatlonistů ve sprintu Světového poháru v Kontiolahti byl Ondřej Moravec na 27. místě. Bodoval také Michal Šlesingr na 34. příčce. Vyhrál Francouz Martin Fourcade a posunul se do čela průběžného pořadí seriálu.

Biatlonová stíhačka mužů. foto: Reuters

Ještě hůř dopadly ve Finsku české reprezentantky, které v závodě na 7,5 km nebodovaly. Barbora Tomešová obsadila 53. místo a jako jediná se alespoň kvalifikovala do nedělní stíhačky, kde startuje prvních šedesát závodnic.

Veronika Zvařičová skončila na 68. a Jitka Landová na 74. příčce. Pro 32. triumf v kariéře si dva dny po 25. narozeninách doběhla Němka Magdalena Neunerová a upevnila si vedení v seriálu.

Češi chybovali při střelbě

Moravec v minus 17 stupních Celsia minul tři terče a do cíle dorazil s mankem jedné minuty a sedmi vteřin na Fourcada. Také Šlesingr při střelbě třikrát chyboval a na 34. příčce ztratil minutu a 22 sekund.

Mezi nejlepší šedesátkou závodníků, kteří budou startovat v nedělní stíhačce, se z Čechů umístil už jen Lukáš Kristejn na 56. příčce. Jaroslav Soukup obsadil 71. a Michal Krčmář 73. místo.

Fourcade si pro třetí vítězství v sezoně doběhl v čase 24:58,2 a s jednou chybou na střelnici. Druhého Timofeje Lapšina z Ruska porazil na desetikilometrové trati o osm desetin, Švýcar Benjamin Weger na třetím místě zaostal o 1,6 vteřiny.

V průběžném pořadí SP má Fourcade na kontě 720 bodů a v čele vystřídal dnes dvanáctého Emila Hegleho Svendsena. Norský reprezentant na druhé příčce ztrácí deset bodů.

Průběžné pořadí SP (po 18 z 26 závodů):
1. M. Fourcade 720 b., 2. Svendsen (Nor.) 710, 3. Birnbacher (Něm.) 607, 4. S. Fourcade (Fr.) 499, 5. Usťugov (Rus.) 480, 6. Peiffer (Něm.) 474, ...14. Šlesingr 396, 24. Soukup 270, 42. Moravec 126, 57. Holubec 56, 61. Vítek (všichni ČR) 39, 13:15 sprint žen na 7,5 km.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...