Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Biatlonistky na závěr domácího MS neuspěly. Vyhrála Domračevová

11:45aktualizováno  13:13
NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Běloruska Darja Domračevová získala na světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě zlatou medaili v závěrečném hromadném závodu na 12,5 kilometru. České biatlonistky pokazily druhou střelbu a skončily až v druhé polovině třicetičlenného startovního pole. Gabriela Soukalová finišovala na 18. místě, Veronika Vítková o příčku za ní.

Běloruská biatlonistka Darja Domračevová foto: ČTK

Pro stříbro a celkově šestou medaili na mistrovství si dojela Norka Tora Bergerová, bronz nečekaně vybojovala Polka Monika Hojniszová. "Nevím, jestli to nazvat trošku zklamání," řekl v televizním rozhovoru kouč Jindřich Šikola. "Chtěli jsme ještě jedno umístění do desítky, na druhou stranu být v každém závodě do dvacítky se počítá. Závod se dneska nepodařil, přesto tady holky odvedly hodně práce," dodal.

On-line reportáž zde

Obě české reprezentantky závěrečný závod mistrovství pro nejlepší třicítku rozjely velmi dobře a po první střelbě vleže se usadily v těsném závěsu za sebou na šestém a sedmém místě se ztrátou necelých pěti sekund na čelo. Soukalová lépe běžela a k druhé položce vjížděla na stadion ze čtvrtého místa. Střelba vestoje se ale stala pro obě Češky osudnou. Soukalová musela na tři trestné okruhy, Vítková absolvovala jen o jedno kolo méně a obě se propadly až do třetí desítky pořadí.

Soukalová se zaváhání nevyvarovala ani na zbylých dvou položkách, i tak v závěrečném kole zabrala a dokázala se posunout na osmnácté místo. "Už toho bylo hodně. Ze začátku jako by člověk na únavu zapomene, ale bylo to hrozně zrádné. Přestože se mi jelo dobře, zápasím tady s tou střelnicí. Na ní jsem se s formou bohužel nepotkala," uvedla Soukalová. Vítková ve zbytku závodu střílela bezchybně a dojela v těsném závěsu za reprezentační kolegyní.

"Dneska mi to na trati nechutnalo. Nepovedla se mi druhá střelba a ty síly ještě ubyly. Jinak ale myslím, že můžu být s výsledky tady spokojená," prohlásila Vítková. Vítězná Domračevová stejně jako Vítková absolvovala dva trestné okruhy, na trati ale byla o téměř dvě a půl minuty rychlejší. Získala druhý titul mistryně světa v kariéře. Norka Bergerová druhým místem ještě vylepšila svou už tak rekordní bilanci z Vysočiny. Cenný kov má z každého startu, odveze si čtyři zlaté a dvě stříbrné medaile.

Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě

Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km): 1. Domračevová (Běl.) 35:54,5 (2 tr. okruhy), 2. Bergerová (Nor.) -8,7 (2), 3. Hojniszová (Pol.) -27,6 (1), 4. Vita Semerenková (Ukr.) -46,6 (2), 5. Zajcevová (Rus.) -52,1 (2), 6. Gössnerová (Něm.) -52,1 (4), 7. Palková (Pol.) -1:00,8 (1), 8. Gregorinová (Slovin.) -1:04,5 (2), 9. Dorinová Habertová (Fr.) -1:10,8 (2), 10. Gereková (SR) -1:17,7 (3), ...18. Soukalová -2:20,7 (5), 19. Vítková -2:25,1 (2).

Průběžné pořadí SP (po 18 z 26 závodů): 1. Bergerová 889 b., 2. Domračevová 606, 3. Henkelová (Něm.) 600, 4. Pidhrušná (Ukr.) 591, 5. Mäkäräinenová (Fin.) 586, 6. Gössnerová 573, ...10. Soukalová 505, 14. Vítková 433, 81. Zvařičová 7.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...