Biatlonistky dojely bez Soukalové šesté. Vítková štafetu vytáhla z 13. místa

12:30
RUHPOLDING/PRAHA - Veronika Vítková před svým posledním úsekem sice přebírala štafetu až na 13. místě, díky jejímu výbornému finiši však české biatlonistky skončily na lichotivé šesté příčce. Závod totiž vynechala vedoucí žena průběžného pořadí SP Gabriela Soukalová. Závod vyhrály Ukrajinky těsně před domácími Němkami.

Veronika Vítková díky výbornému finiši dotáhla Češky na 6. místo foto: Český biatlon, Petr Slavík

Trenéři vymluvili Soukalové štafetu. ‚Bylo by to riskantní. Musí si odpočinout‘

Poprvé bez Soukalové, která odpočívala kvůli náročnému programu, se českým biatlonistkám dařilo osm kol držet mezi elitou.

Pak ale benjamínek českého týmu Lucie Charvátová nezvládla střelu vestoje a propadla se ze šestého místa na třinácté.

„Lucka se bohužel nechala unést atmosférou. Posunula to dopředu, už se viděla někde na trati a hlavou nebyla na střelnici. Takové momenty ale zažívá poprvé,“ řekl České televizi kouč Zdeněk Vítek.

Tradiční finišmanka Vítková však předvedla parádní stíhací jízdu a Češky tak stejně jako v úvodní štafetě této sezony v Hochfilzenu skončily šesté.

Gabriela Soukalová při střelbě v závodu s hromadným startem na SP v Ruhpoldingu
Marie Dorinová-Habertová při střelbě v závodu s hromadným startem na SP v...

„V tomhle složení je šesté místo nakonec krásný výsledek. Byla tam sice spousta momentů, na které bych radši zapomněl, ale s výsledkem jsem spokojený,“ těšilo Vítka.

O prvenství Ukrajinek, které vedly prakticky po celý závod, rozhodla až cílová rovinka.

V ní Olena Pidhrušná chytře ‚zavřela‘ domácí finišmanku Lauru Dahlmeierovou a i přes pískot domácích fandů mohla slavit v cíli se svými krajankami.

Ženy - štafeta (4x6 km):

1. Ukrajina (Varvynecová, Džymová, Valj Semerenková, Pidhrušná) 1:16:14,2 (1 tr. okruh + 4 dobíjení), 2. Německo (Horchlerová, Gössnerová, Hammerschmidtová, Dahlmeierová) -1,2 (2+11), 3. Itálie (Vittozziová, Oberhoferová, Runggaldierová, Wiererová) -43,8 (0+10), 4. Rusko -44,9 (2+7), 5. Norsko -1:11,5 (1+13), 6. Česko (Puskarčíková, Landová, Charvátová, Vítková) -1:47,7 (3+11).