Biatlonistka Soukalová skončila ve sprintu SP v Ruhpoldingu 11.

19:36aktualizováno  20:34
Biatlonistka Gabriela Soukalová skončila ve sprintu Světového poháru na 7,5 kilometru v Ruhpoldingu jedenáctá. Na vítěznou Němku Miriam Gössnerovou ztratila 51 sekund. Domácí reprezentantka, která si připsala třetí triumf v kariéře, vyhrála o sedm vteřin před Darjou Domračevovou z Běloruska, třetí byla Finka Kaisa Mäkäräinenová. Veronika Vítková skončila po jedné chybě na střelnici dvacátá.

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová foto: ČTK

Osmačtyřicátá Veronika Zvařičová ani šestašedesátá Jitka Landová nebodovaly.

Třiadvacetiletá Soukalová před Vánoci vyhrála sprint v Pokljuce, kde obsadila ještě druhé místo ve stíhačce a třetí v závodu s hromadným startem. Po Novém roce v Oberhofu nová hvězda českého biatlonu kvůli nemoci nestartovala, ve čtvrtek v Ruhpoldingu pomohla štafetě k třetí pozici.

Dnes se ještě po druhé střelbě držela na dohled za nejlepší trojicí, ale v závěru byly soupeřky rychlejší. Soukalová nicméně porazila vedoucí ženu SP Toru Bergerovou z Norska, která za ní dojela na dvanáctém místě.

V pořadí SP se Soukalová posunula na šesté místo. "Gabča má za sebou další parádní závod s krásným výsledkem. Stále mě překvapuje neuvěřitelnou vyrovnaností. Vždyť v této sezóně ještě neskončila hůře než čtrnáctá. To je unikátní a svědčí to o její skvělé výkonnosti," řekl trenér Jindřich Šikola spolupracovníkovi ČTK.

Trenér věří, že střelecká pohoda vydrží Soukalové a Vítkové také do nedělního závodu s hromadným startem. "Potom by holky mohly být opět velmi vysoko," uvedl.

Trochu zklamaný byl Šikola z běžeckého projevu svých svěřenkyň. "Po štafetovém vzepětí jsem čekal víc zejména od Veroniky Zvařičové a trochu i od Jitky Landové. A předpokládám, že až se Gabča rozjezdí po nemoci, půjde také nahoru," řekl.

Ženy pojedou v Ruhpoldingu ještě nedělní závod na 12,5 kilometru s hromadným startem. Díky umístění v SP se ho zúčastní Soukalová a Vítková. V sobotu večer je na programu mužský sprint na deset kilometrů.

Závod SP v biatlonu žen v Ruhpoldingu (Německo) - sprint 7,5 km:

1. Gössnerová (Něm.) 20:57,2 (1 tr. okruh), 2. Domračevová (Běl.) -7,1 (1), 3. Mäkäräinenová (Fin.) -17,5 (1), 4. Henkelová (Něm.) -25,8 (0), 5. Dorinová-Habertová (Fr.) -35,7 (0), 6. Gereková (SR) -37,8 (0), 7. Nowakowská-Ziemniaková (Pol.) -42,2 (0), 8. Valj Semerenková (Ukr.) -42,3 (1), 9. Hornová (Nor.) -43,0 (0), 10. Laukkanenová (Fin.) -47,6 (0), 11. Soukalová -51,0 (0), ...20. Vítková -1:12,6 (1), 48. Zvařičová -2:01,4 (1), 66. Landová (všechny ČR) -2:46,8 (0).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 26 závodů): 1. Bergerová (Nor.) 514, 2. Gössnerová 437, 3. Henkelová 399, 4. Domračevová 389, 5. Dorinová-Habertová 351, 6. Soukalová 335, ...12. Vítková 277, 75. Zvařičová 7.