Soukalová skončila v anketě evropských novinářů o krále zimy pátá

18:53
OSLO - Gabriela Soukalová skončila pátá mezi biatlonistkami v novinářské anketě o krále či královnu zimy. Nejvíce hlasů dostaly Norky - za biatlon Tora Bergerová a mezi zástupci klasického lyžování Marit Björgenová.

Biatlonistka Gabriela Soukalová. foto: MAFRA - MICHAL SVÁČEK.

Vítězka čtyř závodů Světového poháru a celkově šestá žena seriálu Soukalová dostala od evropských novinářů sdružených do organizace Forum Nordicum 73 hlasů. Do elitní desítky se dostal také její reprezentační kolega Ondřej Moravec, jenž skončil s deseti hlasy osmý. Držitelka křišťálového glóbu za triumf v SP a čtyřnásobná mistryně světa z Nového Města Bergerová dostala 586 hlasů a o 84 porazila Francouze Martina Fourcada, jenž vyhrál hodnocení seriálu mezi muži.

Třetí byl Nor Emil Hegle Svendsen (256). Běžkyně na lyžích Björgenová byla hvězdou mistrovství světa ve Val di Fiemme, kde získala čtyři zlaté a jednu stříbrnou medaili. S 381 hlasy porazila vítěze SP mezi skokany Gregora Schlierenzauera z Rakouska (296) a mezi sdruženáři Erika Frenzela z Německa (294).