Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Biatlonista Šlesingr zahájil SP. Druhým místem

19:20
ÖSTERSUND - Český biatlonista Michal Šlesingr ve vytrvalostním závodu SP na 20 km ve švédském Östersundu nestačil pouze na suverénního Francouze Martina Fourcada, jenž vyhrál s náskokem téměř dvou minut. Třetího Němce Simona Schemppa porazil Šlesingr o pouhé dvě desetiny sekundy.

Michal Šlesingr foto: ČTK

Všichni tři medailisté minuli při střelbě jeden terč. Šlesingr startující s číslem 26 sesadil při doběhu z čela průběžného pořadí Rusa Jevgenije Usťugova, který vybíhal jako první ze všech 103 závodníků. Poté čekal, jak si povedou soupeři za ním. O vítězství mistra světa Fourcada nebylo pochyb, mladší z francouzských bratrů si doběhl pro sedmé individuální prvenství v seriálu v kariéře.

Zato Schempp na Šlesingrovo postavení dlouho útočil, ještě kilometr a půl před cílem měl k dobru téměř sedm sekund. Nakonec za českým reprezentantem těsně zaostal.

Na druhé místo se osmadvacetiletý Šlesingr prosadil v SP potřetí v kariéře, na stupně vítězů se dostal posedmé. Na kontě má zatím jediné vítězství z roku 2008. Další český biatlonista Jaroslav Soukup skončil sedmnáctý, Tomáš Holubec doběhl na 23. místě.