Biatlonista Moravec byl ve sprintu SP v Ruhpoldingu dvacátý

20:14
RUHPOLDING (Německo) - Nejlepším z českých biatlonistů v dnešním sprintu Světového poháru v Ruhpoldingu byl Ondřej Moravec na 20. místě. Vyhrál obhájce celkového prvenství a vedoucí závodník průběžného pořadí seriálu Martin Fourcade z Francie.

Český biatlonista Ondřej Moravec foto: ČTK

Moravec doběhl do cíle s minutovou ztrátou na Fourcadea a nenavázal na týden staré třetí místo z předcházejícího stíhacího závodu v Oberhofu. Z českých reprezentantů dokázali bodovat také Michal Šlesingr na 27. příčce a o místo horší Jaroslav Soukup. Michal Krčmář s Tomášem Krupčíkem skončili na 79., respektive 99. místě.

Fourcade si pro třetí vítězství v sezoně doběhl s náskokem 16 vteřin před Jevgenijem Usťugovem. Další Rus Andrej Makovejev byl o půl minuty zpět třetí. Čtvrtý skončil Nor Emil Hegle Svendsen a na druhé pozici průběžného pořadí ztrácí na francouzského lídra 63 bodů.