Běžkyně Kowalczyková ovládla desítku a počtvrté získá pohár

11:56
LAHTI - Polská běžkyně na lyžích Justyna Kowalczyková vyhrála suverénně závod na 10 km klasicky v Lahti a má téměř jistotu, že počtvrté za sebou získá Světový pohár. Hlavní hvězdu nedávného mistrovství světa Norku Marit Björgenovou porazila o 23 vteřin.

Polská běžkyně na lyžích Justyna Kowalczyková foto: ČTK

Kowalczyková na MS ve Val di Fiemme získala jen stříbro z třicítky, ale na deseti kilometrech dnes potvrdila, že je to její oblíbená distance. Od druhého mezičasu vedla a náskok už jen zvyšovala. Za Björgenovou skončily další dvě Norky Heidi Wengová a Therese Johaugová.

"Mistrovství světa mi nevyšlo podle představ, proto jsem ráda, že se mi dnes podařilo vyhrát. Měla jsem dobře namazané lyže a tušila, že to může být dobré. Spravila jsem si chuť po zklamání ze šampionátu," řekla Eurosportu Kowalczyková po 26. vítězství v kariéře v SP.

Johaugová je za majitelkou čtyř olympijských medailí druhá celkově v SP, jenže na Kowalczykovou ztrácí 581 bodů. Do konce sezony zbývá šest závodů. Česká závodnice Eva Vrabcová-Nývltová obsadila v Lahti 45. místo s odstupem téměř tří minut na vítěznou Polku.