Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Beze změn. Kreuziger zůstává po další etapě ve Švýcarsku druhý

19:16
LEUGGERN - Pátou etapu závodu Kolem Švýcarska vyhrál v hromadném spurtu norský cyklista Alexander Kristoff. Roman Kreuziger je dál na průběžném druhém místě.

Roman Kreuziger. foto: Reuters

Český jezdec dokončil 178,4 km dlouhý úsek z Buochsu do Leuggernu v hlavním poli na 24. příčce hned za Švýcarem Mathiasem Frankem, na kterého v celkové klasifikaci ztrácí 23 sekund. Druhé místo patří Kreuzigrovi i v soutěži vrchařů.

Rovinatá etapa podle očekávání stejně jako v úterý vyvrcholila hromadným finišem, v němž opět neuspěl slovenský favorit Peter Sagan. Tentokrát dojel vítěz třetí etapy druhý za Kristoffem. Pětadvacetiletý bronzový medailista z olympijských her v Londýně si připsal páté vítězství v sezoně, z toho tři vybojoval v domácím závodu Kolem Norska.

Ve čtvrtek absolvuje peloton 186 km dlouhou etapu do Meilenu, na níž jsou dvě vrchařské prémie třetí kategorie.