Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Bez komplikací. Barcelona i PSG jsou ve čtvrtfinále Ligy mistrů

22:39
BARCELONA, PAŘÍŽ - Liga mistrů zná polovinu čtvrtfinalistů. Po Bayernu Mnichov a Atlétiku Madrid si na domácím hřišti nenechali vzít náskok z úvodního osmifinále ani fotbalisté Barcelony a Paris St. Germain.

Messi a jeho lop do brány Manchesteru foto: ČTK/AP

Oba týmy neponechaly nic náhodě a ovládly také dovetu. Barcelona přidala k dvoubrankovému náskoku ze stadionu Manchesteru City vítězství 2:1 a stejným výsledkem vyhrála i Paříž - Leverkusen tak deklasovala celkově 6:1.

Zbylé čtyři odvety jsou na programu příští týden.

Messi odmítl drama

Na hráčích Barcelony bylo znát, že chtějí odčinit ligovou porážku z víkendu a ukázat kritikům, že rozhodně neprožívají krizi. Proti jednomu z nejsilnějších anglických týmů byli po většinu času lepší a měli víc šancí.

Proměnili však jedinou. To když si Lionel Messi v 67. minutě naběhl na přihrávku Fábregase a obloučkem překonal brankáře Harta.

Katalánský celek měl vést už během prvního poločasu, ale při Neymarově gólu pomezní sudí chybně odmával ofsajd. Do přestávky měla brazilská hvězda další dvě velké šance, ale nejprve mířila těsně vedle a chvíli nato nedokázala využít vyběhnutí Harta, za kterého na brankové čáře zaskočil Fernandinho.

Osmifinále Ligy mistrů

FC Barcelona - Manchester City 2:1 (0:0)

Branky: 67. Messi, 90.+1 Daniel Alves - 89. Kompany. Rozhodčí: Lannoy - Cano, Annonier (všichni Fr.). První zápas: 2:0, postoupila Barcelona. ŽK: Fábregas - Fernandinho, Kolarov, Zabaleta, Kompany. ČK: 78. Zabaleta (Manchester). Diváci: 85.957.

Ostudnou ztrátu nesmazali

Zázrak se nekonal. Leverkusen nesmazal potupné čtyřgólové manko z domácího utkání a přestože šel ve francouzské metropoli do vedení, nakonec podlehl. Pařížané tak slaví druhý postup mezi nejlepší osmičku za sebou.

Paris St. Germain - Bayer Leverkusen 2:1 (1:1)

Branky: 13. Marquinhos, 53. Lavezzi - 6. Sam. Rozhodčí: Bebek - Petrovič, Grgič (všichni Chorv.). První zápas: 4:0, postoupilo PSG. ŽK: Jallet, Rabiot - Derdiyok, Rolfes, Can. ČK: 68. Can (Leverkusen). Diváci: 45.596.