Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Berdychovi stojí v cestě do madridského finále Wawrinka

9:07aktualizováno  12:46
MADRID - Tomáš Berdych se v dnešním semifinále tenisového turnaje v Madridu utká se Stanislasem Wawrinkou. Švýcarský soupeř v nočním čtvrtfinále porazil sedmého nasazeného Jo-Wilfrieda Tsongu po setech 6:2, 6:7 a 6:4. Duel české turnajové osmičky s Wawrinkou je na programu od 19:00.

Tomáš Berdych porazil v Madridu Andyho Murrayho. foto: ČTK

Berdych má s Wawrinkou před jedenáctým vzájemným duelem vyrovnanou bilanci 5:5, na antuce s ním ale zatím dvakrát prohrál. Letos už se utkali v Davisově poháru, kde český tenista zvítězil ve čtyřech setech.

ČTĚTE VÍCE:

Patnáctý nasazený Wawrinka se z vítězství ve čtvrtfinále radoval až po půl druhé ráno. Zápas mohl ukončit už ve druhém setu, ale v tie-breaku neproměnil tři mečboly, a tak se dočkal až po dalších čtyřiceti minutách. Rozhodující sadu rozhodl jediný brejk, Wawrinka pak proměnil celkově čtvrtý mečbol.

V ženské dvouhře udržela naději na obhajobu titulu Serena Williamsová, jež si v semifinále poradila s Italkou Sarou Erraniovou 7:5 a 6:2. Americká tenistka tak udělala i krok k udržení prvního místa ve světovém žebříčku, ze kterého ji může sesadit dvojka Maria Šarapovová. Ruska by však musela nejprve v dnešním druhém semifinále zdolat Srbku Anu Ivanovičovou a poté ve finále porazit i Williamsovou.