Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Berdych porazil Andersona a ho čeká Djokovič, Kvitová vypadla

14:58aktualizováno  21:36
ŘÍM - Tenista Tomáš Berdych po týdnu znovu porazil Jihoafričana Kevina Andersona a po výhře 7:5, 6:2 postoupil do čtvrtfinále antukového turnaje v Římě. V něm se střetne se světovou jedničkou Novakem Djokovičem ze Srbska.

Tomáš Berdych. foto: ČTK

"Nemůže tam být těžší soupeř. Ale je to pro mě velká výzva. Mám mu co vracet," řekl Radiožurnálu Berdych, který z dosavadních čtrnácti zápasů vyhrál nad Djokovičem jen jediný před třemi lety na trávě ve Wimbledonu.

"Půjdu se o to porvat a předvést co nejlepší výkon. Bylo by hezké porazit světovou jedničku." Berdych se s Andersonem utkal na den přesně před týdnem v Madridu a také ve španělské metropoli ho v třetím kole bez ztráty setu porazil. Dnes měl šestý nasazený Čech horší začátek, jako první z hráčů ztratil podání a prohrával 2:4. Servis si však vzal zpět, vyrovnal na 4:4 a set vyhrál brejkem na 7:5.

Druhá sada byla výsledkově vyrovnaná pouze do stavu 2:2. Poté vládl na kurtu Berdych a čtyřmi vyhranými gamy za sebou získal celý zápas.

Dvoumetrového Andersona porazil letos už počtvrté a celkem i v osmém vzájemném duelu v kariéře. "Začátek byl poměrně pomalejší, ale pak se mi podařilo zvládnout klíčové momenty. Jsem rád, že jsem to zvládl ve dvou setech," řekl Berdych.

Djokovič postoupil do čtvrtfinále po výhře 6:1, 6:4 nad Alexandrem Dolgopolovem z Ukrajiny. Po boji prošel dál i Rafael Nadal, kterého trápil Lotyš Ernests Gulbis, ale Španěl nakonec vydřel výhru 1:6, 7:5 a 6:4.

Petra Kvitová ve třetím kole naopak prohrála. Nestačila na Samanthu Stosurovou 5:7, 6:2 a 1:6. Australance podlehla v pěti zápasech poprvé.