Berdych vyřadil ‚spratka‘ Kyrgiose a pak si na kurtu dobíral svou manželku Ester

Australian Open

13:15
MELBOURNE - Nejneoblíbenější tenista současnosti Nick Kyrgios skončil na Australian Open ve 3. kole. Postaral se o to Tomáš Berdych, který drzého Australana porazil za dvě a půl hodiny po setech 6:3, 6:4, 1:6 a 6:4. Turnajová šestka tak postoupila do osmifinále, v němž se v neděli utká s 24. nasazeným Španělem Robertem Bautistou-Agutem.

Tomáš Berdych se raduje z postupu do osmifinále Australian Open foto: Reuters

„Jsem spokojený, jak jsem to zvládl, protože on je hodně agresivní, navíc to bylo jako na Davis Cupu, protože ho podporovali fanoušci,“ řekl Berdych k tomu, že Kyrgiose v Rod Laver Areně podporovalo 14 tisíc diváků.

Postup do 3. kola Australian Open vybojovali čtyři Češi, Štěpánek vypadl

Kyrgios, který se dosud nejvíce „proslavil“ tím, že loni během duelu se Stanem Wawrinkou urazil Švýcara slovy Kokkinakis (jiný australský tenista) spal s tvojí přítelkyní, se však ve třetím setu zvedl.

Začal hrát mnohem agresivněji a na rozdíl od úvodních dvou setů prakticky vůbec nekazil, dostal se do vedení 5:0 a málem uštědřil Berdychovi kanára.

„Nick hrál neuvěřitelný tenis, celý set odehrál skvěle. Nick získal všechny důležité míče. Proto to na výsledkové tabuli vypadá na tak velký rozdíl,“ přiznal český tenista.

Berdych: Radši jsem se nedíval přes síť

Ve čtvrtém setu však psychické výhody nevyužil, naopak Berdych se dokázal vrátit do zápasu a za stavu 5:4 vzal Kyrgiosovi potřetí v zápase servis, čímž ukončil celý duel.

Kyrgiosovi tak nepomohlo, že často diskutoval se svou lóží, burcoval sám sebe, házel raketou a hádal se s rozhodčím.

„Už jsem s takovými typy hrál. Snažil jsem se nedívat moc přes síť, soustředil jsem se na míček. Necítil jsem žádnou nevýhodu, je tu vždycky férové publikum,“ poukázal na fakt, že někteří diváci na Kyrgiose bučeli.

Ester Berdychová svému manželovi po zápase tleskala, ten si ji však přímo na...
Ester, požádat tě o ruku byl předem vyhraný zápas, vzkazoval své manželce...

Po zápase si Berdych dokonce zavtipkoval, když se ho někdejší světová jednička Jim Courier na kurtu zeptala, jak se mu hraje poprvé v Melbourne jako ženáčovi.

„Odehrál jsem hodně zápasů a hodně jich prohrál, ale co se týče požádání mé manželky o roku, byl jsem si jistý, že tenhle zápas vyhraju a ona řekne ano,“ smál se Berdych.

„Užívám si to teď doma i na kurtu. Jsme spolu ale dlouho, takže tím prstýnkem se určitě nic nezměnilo,“ dodal teniista, který v Melbourne obhajuje účast v semifinále.

Federer vyhrál 300. zápas na grandslamu

Do osmifinále postoupili v pátek i další favorité. Maria Šarapovová oslavila 600. výhru v kariéře poté, co zvládla dvě a čtvrt hodiny dlouhou bitvu s Američankou Lauren Davisovou. Tu porazila po setech 6:1, 6:7 a 6:0.

Naopak světové jedničky Serena Williamsová i Novak Djokovič procházejí turnajem dál bez ztráty setu.

Roger Federer oslavil jako první hráč v historii 300. vítězství na grandslamovém turnaji, Bulhara Grigora Dimitrova porazil 6:4, 3:6, 6:1 a 6:4.