Berdych vyhrál turnaj v Montpellieru a má sedmý titul

16:50aktualizováno  17:22
MONTPELLIER - Tenista Tomáš Berdych vyhrál turnaj v Montpellieru. Nejvýše nasazený český hráč dnes porazil ve finále obhájce trofeje Gaëla Monfilse z Francie 6:2, 4:6 a 6:3 a získal sedmý titul ve dvouhře v kariéře.

Oporou daviscupového výběru v zápase proti Itálii bude znovu Tomáš Berdych foto: Reuters

Šestadvacetiletý Berdych si za výhru na konto připsal 91.900 eur (2,3 milionu korun), do žebříčku ATP získal sedmý hráč světa 250 bodů.

V souboji servisů si v prvním setu vedl lépe Berdych. Dvakrát prorazil Monfilsovi podání a bez větších problémů získal úvodní dějství. Ve druhé sadě ale český hráč přišel jednou o podání a sám nevyužil žádný ze tří brejkbolů.

Vyrovnaný třetí set rozhodla osmá hra. Berdych měl nejdříve dva brejkboly, které dokázal Monfils odvrátit, ale při třetím udělal dvojchybu. Berdych následně při svém podání nezaváhal a po dvou hodinách a pěti minutách duel ukončil esem. Odměnou za vítězství mu byl i polibek od přítelkyně Ester Sátorové.

Turnaj v hale Berdych vyhrál podruhé v kariéře a poprvé po sedmi letech. Před Montpellierem uspěl rovněž ve Francii, roce 2005 vyhrál v pařížské hale Bercy. Z turnajového triumfu se Berdych radoval poprvé od říjnového vítězství v Pekingu.