Berdych vedl 6:1, 5:2 a měl mečbol. Přesto s Japoncem Nišiokou prohrál

8:43
INDIAN WELLS - Tomáš Berdych nevyužil v duelu s Japoncem Jošihitem Nišiokou mečbol a v Indian Wells po prohře 6:1, 6:7, 4:6 končí ve třetím kole. Na postup do osmifinále nestačily ani Lucie Šafářová, která podlehla Američance Venus Williamsové 4:6, 2:6, a Kateřina Siniaková. Ta prohrála s Dánkou Caroline Wozniackou 3:6, 1:6.

Tomáš Berdych foto: ČTK/AP

Ve hře tak z českých tenistů v Kalifornii zůstává už jen Karolína Plíšková. Třetí nasazenou hráčku, jež v Indian Wells obhajuje loňskou semifinálovou účast, dnes čeká osmifinálový duel s Timeou Bacsinszkou ze Švýcarska.

Jednatřicetiletý Berdych získal za půl hodiny hladce úvodní set a i ve druhém kráčel jistě za výhrou. O deset let mladšímu Japonci sebral dvakrát podání a vedl už 5:2. Zápas ale ukončit nedokázal, místo toho přišel o servis a v dalším gamu neproměnil při podání soupeře mečbol. Nišioka pak využil i další brejkbol a vyrovnaný tie-break získal pro sebe.

I třetí sadu zahájil Berdych dvěma prohranými servisy a Japonec přes menší zaváhání už náskok nepustil. V deváté hře sice ještě 14. hráč světového žebříčku první soupeřův mečbol při svém podání odvrátil, Nišioka, jenž figuruje v pořadí ATP o 56. míst níž, ale následně zápas uzavřel čistou hrou.

Šafářová prohrála s finalistkou letošního Australian Open v sedmém vzájemném utkání potřetí, poslední dvě přitom vyhrála. V zápase sice zahrála 20 vítězných míčků, o pět víc než soupeřka, udělala ale zároveň 27 nevynucených chyt, což je třikrát víc než Williamsová.

Dvacetiletá Siniaková prohrála s bývalou světovou jedničkou vyrovnaný první set za 47 minut, ve druhé sadě už ale příliš šancí nedostala a prohrála s Dánkou i druhý vzájemný zápas.