Berdych v pravý čas ukončil sérii porážek a drží naději na Turnaj mistrů

15:54
PAŘÍŽ - Tenista Tomáš Berdych ukončil v Paříži sérii tří porážek na ATP Tour a udržel si naději na postup na Turnaj mistrů. Sedmý nasazený Čech vstoupil do halového turnaje Masters ve francouzské metropoli vítězstvím v druhém kole 6:3, 3:6 a 7:5 nad Portugalcem Joaem Sousou.

Tomáš Berdych na turnaji v Petrohradu. foto: ČTK/AP

Tenisový turnaj mužů v Paříži (tvrdý povrch, dotace 4,300.755 eur):

Dvouhra - 1. kolo: Isner (USA) - M. Zverev (Něm.) 7:6 (10:8), 6:4, Mahut (Fr.) - Kližan (SR) 4:6, 6:4, 6:3, Troicki (Srb.) - Mannarino (Fr.) 6:4, 3:6, 7:6 (7:5).

2. kolo: Berdych (7) - Sousa (Portug.) 6:3, 3:6, 7:5.

Jednatřicetiletý Berdych bojoval se 43. hráčem světa Sousou téměř dvě hodiny, ve třetím vzájemném duelu s ním poprvé ztratil set, ale i díky 14 esům se radoval z výhry. V posledním gamu, když už set směřoval k rozhodujícímu tie-breaku, si český tenista vypracoval dvěma vítěznými údery mečbol a Sousa zápas ukončil nevynucenou chybou z forhendu.

Berdych se tak dočkal výhry na tour po měsíci od zisku titulu v Šen-čenu. Na následujících třech turnajích nejlepší český tenista prohrál vždy svůj první zápas a tento týden kvůli tomu vypadl po více než šesti letech ze světové desítky žebříčku. Zkomplikoval si také postup na Turnaj mistrů, kam se kvalifikoval pokaždé od svého přelomového roku 2010.

Tomáš Berdych se na turnaji v Šen-čenu užil vítěznou obhajobu.
Tenista Tomáš Berdych

K šanci na start v Londýně musí Berdych projít v Paříži minimálně do semifinále, přičemž o kolo dřív mu hrozí duel s druhým nasazeným Andym Murraym z Británie. V třetím kole se Berdych utká s vítězem zápasu mezi Španělem Robertem Bautistou a Francouzem Gillesem Simonem.