Berdych měl v Marseille mečbol, ve finále s Tsongou ale padl

16:53aktualizováno  17:36
MARSEILLE - Český tenista Tomáš Berdych v Marseille první titul v sezoně nezískal. Šestý hráč světa v sobotním finále s domácím Jo-Wilfriedem Tsongou nevyužil v tie-breaku druhého setu mečbol a prohrál 6:3, 6:7 a 4:6.

Tomáš Berdych na turnaji v Marseille. foto: ČTK

Sedmadvacetiletý Berdych ve finále dlouho potvrzoval, že proti Tsongovi, kterého loni zdolal ve všech třech vzájemných duelech, se mu daří. Až do zkrácené hry ve druhém setu nečelil jedinému brejkbolu a v tie-breaku si dokázal vypracovat při soupeřově servisu mečbol, přestože před tím prohrával už 1:4.

FOTOGALERIE

Jo-Wilfried Tsonga vyhrál titul v Marseille.

Osmý hráč světa Tsonga ale hrozbu prohry odvrátil, což se mu povedlo v Marseille už podruhé. Ve čtvrtfinále s Australanem Bernardem Tomicem dokonce sedmadvacetiletý Francouz dokázal smazat pět mečbolů.

Berdych usiloval o devátý titul v kariéře a první od loňského října, kdy triumfoval ve Stockholmu. Ve švédské metropoli tehdy ve finále porazil právě Tsongu, se kterým má po dnešní prohře bilanci čtyř výher a dvou proher.

Tsonga získal první titul v sezoně a celkově desátý. Naposledy se z turnajového vítězství radoval loni v září v Metách.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...