Berdych v Cincinnati nepřešel přes třetí kolo

9:08aktualizováno  22:27
CINCINNATI - Český tenista Tomáš Berdych vypadl na turnaji v Cincinnati ve třetím kole. Sedmý hráč světa prohrál s Kanaďanem Milosem Raonicem 4:6, 6:2, 2:6 a nezopakuje tak loňskou semifinálovou účast.

Tomáš Berdych foto: ČTK

Šestadvacetiletý Berdych nestačil zejména na Raonicův dělový servis a s 19. hráčem žebříčku prohrál za hodinu a 52 minut. Jednadvacetiletý Kanaďan si k vítězství pomohl 20 esy a zaznamenal čtvrté letošní vítězství proti hráči z elitní desítky pořadí.

Z českých tenistů tak ve dvouhře v Cincinnati zbývá pouze světová pětka Petra Kvitová. Vítězka předchozího turnaje v Montrealu se ve čtvrtfinále utká s Anastasjou Pavljučenkovovou. Ruská tenistka v zápase 3. kola, který byl ve čtvrtek přerušen po prvním setu, vyřadila 6:4, 6:4 bývalou světovou jedničku Caroline Wozniackou z Dánska.

Tretí finále pro český pár

Ve čtyřhře si Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou zahrají po Wimbledonu a olympijském turnaji třetí finále za sebou. Stříbrné medailistky z Londýna si ve čtvrtfinále poradily s druhou nasazenou dvojicí Sara Erraniová, Roberta Vinciová z Itálie 6:3, 3:6, 10:3 a v semifinále pak zdolaly maďarsko-chorvatský pár Katalina Marosiová, Darija Juraková těsně 6:4, 3:6, 10:8.

Své finálové soupeřky Hradecká s Hlaváčkovou ještě neznají. Na rozdíl od předchozích dvou turnajů ve Wimbledonu jimi určitě nebudou sestry Williamsovy, jež v Cincinnati čtyřhru nehrají.