Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Berdych si zahraje v Římě osmifinále, Siniaková i Šarapovová končí

19:00aktualizováno  23:54
ŘÍM - Tomáš Berdych si stejně jako vloni zahraje osmifinále tenisového turnaje Masters v Římě. Dvanáctý nasazený Čech ve druhém kole na italské antuce porazil Carlose Berlocqa z Argentiny za hodinu a půl 6:3, 6:4 a oslavil 600. vítězství na okruhu ATP v kariéře. Ve druhém kole naopak skončila Kateřina Siniaková, která podlehla Rusce Světlaně Kuzněcovové 1:6, 6:7.

Tomáš Berdych si poradil s Argentincem Berlocqem. foto: Reuters

Šarapovová má smůlu. Organizátoři French Open jí divokou kartu nedají

Jednatřicetiletý Berdych, jenž o jednu výhru překonal svého kouče Gorana Ivaniševiče, dosáhl milníku jako 25. hráč historie. Mezi stále aktivními tenisty je šestý. Čtvrtý je David Ferrer, který jen o několik hodin předtím vybojoval v Římě 700. vítězství, s bilancí 1099 výher vede Roger Federer.

V úvodním setu Berdych soupeře tlačil a rychle si vypracoval vedení 5:1. Sadu však nedokázal dopodávat a ani v dalším gamu neproměnil tři setboly. Vše dotáhl až v deváté hře, kdy využil pátý setbol.

Druhý set rozhodl brejk v sedmé hře, a přestože Berdych v závěru opět musel odvracet dva brejkboly, další komplikace už nepřipustil.

Tomáš Berdych v zápase s Marinem Čiličem.
Tomáš Berdych v souboji s Rogerem Federerem.

O tři roky staršího soupeře porazil v pátém vzájemném duelu počtvrté a jeho dalším soupeřem bude vítěz duelu mezi Kanaďanem Milosem Raonicem a Tommym Haasem z Německa.

Jednadvacetiletá Siniaková úvodní set nezvládla a jen jednou si po velkém boji udržela podání. V druhé sadě ale dokázala o deset let starší soupeřce brejky vracet a za stavu 5:4 dokonce podávala na vyrovnání.

Dva setboly ale nevyužila a sedmá nasazená Kuzněcovová dovedla zápas do tie-breaku. V něm už se Siniaková prosadit nedokázala a prohrála i třetí vzájemný zápas.

Murray vypadl hned v prvním zápasu

Vedoucí tenista světového žebříčku Andy Murray prohrál v Římě hned první zápas. Ve druhém kole, do nějž byl Brit nasazen přímo, ho domácí Fabio Fognini porazil 6:2, 6:4. S Murraym tak má vyrovnanou bilanci 3:3.

Po loňské životní sezoně, v níž se vyšvihl do čela pořadí ATP, se letos britský vítěz tří grandslamů trápí. Utrpěl už sedmou porážku, na kontě má jediný turnajový titul.

Fognini mohl zápas ukončit ještě dříve, v druhé sadě vedl 5:1 a 30:0, ale favorizovaný soupeř se ještě vzchopil.

Šarapovová soupeřce musela vzdát

V druhém kole skončila i Maria Šarapovová, která v Římě bojovala i o možnost startu v hlavní soutěži Wimbledonu.

Ruská tenistka, jež potřebovala dojít do semifinále, aby se v žebříčku posunula na potřebné místo, vzdala ve třetím setu zápas s Mirjanou Lučičovou-Baroniovou.

Šarapovová si vyžádala pauzu na ošetření ve druhém gamu a na kurt se vrátila se zatejpovaným levým stehnem. Po třetí hře, v níž Chorvatka při svém servisu snížila na 1:2, duel vzdala.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...