Hlaváčková s Hradeckou slaví postup do čtvrtfinále

Davis Cup

14:29aktualizováno  22:00
LONDÝN - Tenistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou postoupily ve čtyřhře do čtvrtfinále olympijského turnaje ve Wimbledonu a dvě výhry je dělí od medaile. Do druhého kola prošel mužský pár Tomáš Berdych, Radek Štěpánek.

Andrea Hlaváčková (vlevo) a Lucie Hradecká foto: ČTK

Wimbledonské finalistky a turnajové čtyřky Hlaváčková s Hradeckou dnes potvrdily roli favoritek proti čínské dvojici Li Na, Čang Šuaj, který porazily 6:3 a 6:1. České deblové specialistky své další soupeřky ještě neznají, program má kvůli dešti skluz.

Pátí nasazení Berdych se Štěpánkem porazili italský pár Daniele Bracciali, Andreas Seppi 4:6, 7:6 a 6:4. Dohrávka zápasu prvního kola, který byl v pondělí přerušen kvůli tmě, začala za stavu 1:1 v rozhodujícím setu. Českým tenistům se podařilo hned v úvodním dnešním gamu sebrat Italům servis a odskočili do vedení 3:1.

To bylo pro vývoj zápasu rozhodující, Berdych se Štěpánkem už si udrželi podání a třetí set vyhráli 6:4. "Snažili jsme se nastoupit agresivně a povedlo se nám je zaskočit, byli jsme lepší," řekl Štěpánek. "Myslím, že rozhodl hned ten první game. Do začátku jsme vletěli lépe než první den. Myslím, že jsme ten set vyhráli zaslouženě," přitakal mu Berdych.

Ten se po překvapivém vyřazení v prvním kole dvouhry od Belgičana Steva Darcise ve čtyřhře cítil lépe. "Už od začátku jsem na tom kurtu měl lepší pocit. I přes čtyřhru se dá zpátky chytit rytmus a zase to znovu nakopnout," uvedl nejlepší český tenista.

Poté Berdych se Štěpánkem nastoupili k zápasu druhého kola proti Brazilcům Marcelu Melovi a Brunu Soaresovi. První set získali hladce 6:1, ale druhý ztratili 4:6 a nastalo drama. Třetí sada se hrála více než dvě a půl hodiny (155 minut) až do stavu 18:18, než musel být duel odložen pro tmu. Češi měli v posledním odehraném gamu šanci na rozhodnutí, ale nevyužili dva mečboly při vedení 40:15. Stejně jako dnes tedy daviscupový pár čeká ve středu dohrávka.