Berdych se s Indian Wells loučí už ve druhém kole, vypadla i Šafářová

22:08
INDIAN WELLS - Český tenista Tomáš Berdych prohrál ve 2. kole turnaje v Indian Wells s Robertem Bautistou Agutem ze Španělska 6:4, 2:6, 4:6. Loučí se i Lucie Šafářová, která ve 3.kole dvouhry žen podlehla šesté nasazené Rumunce Simoně Halepové 2:6, 6:4, 4:6.

Tomáš Berdych ve finále turnaje v Dubaji foto: ČTK/AP

Berdych, který kromě exhibice v Hongkongu s Lleytonem Hewittem nehrál od minulé soboty, kdy ve finále turnaje v Dubaji podlehl Rogeru Federerovi, se do tempa dostával pomaleji. Na úvod zápasu ztratil podání a při svém dalším servisu musel odvrátit čtyři brejkboly, aby nepustil Španěla do vedení 3:0.

Set sice česká jednička dovedla do vítězného konce v poměru 6:4, v další sadě ale znovu při servisu dvakrát zaváhala, jednou dokonce bez zisku fiftýnu. Španěl, který měl s Berdychem zatím vyrovnanou bilanci 1:1 na zápasy, si již set pohlídal a srovnal.

V rozhodující sadě Berdych znovu pustil protivníka do vedení 2:0. Brejk vzal sice soupeři zpět, když srovnal na 4:4, jenže jeho zisk nedokázal potvrdit a už popáté nechal soupeře získat game při svém podání. Bautista již duel doservíroval a po dvou hodinách a 25 minutách se postaral o vyřazení zatím nejvýše nasazeného tenisty z turnaje.

Šafářová potrápila nasazenou šestku a světovou sedmičku Halepovou, doplatila ale na koncovky první a třetí sady. Obě dvě totiž zakončila dvěma ztrátami podání a nakonec odcházela z amerického betonu poražena po 118 minutách. S Rumunkou má po dnešku negativní bilanci 1:2 na zápasy.

Tenisový turnaj mužů a žen v Indian Wells

Muži: Dvouhra - 2. kolo: Bautista (Šp.) - Berdych  4:6, 6:2, 6:4, Čilič (24-Chorv.) - Lorenzi (It.) 6:2, 6:2, Kukuškin (Kaz.) - Pospisil (25-Kan.) 6:0, 6:2.

Ženy: Dvouhra - 3. kolo: Halepová (6-Rum.) - Šafářová 6:2, 4:6, 6:4.