Berdych je ve Stockholmu ve čtvrtfinále. Vyzve Južného

US Open

20:43
STOCKHOLM - Český tenista Tomáš Berdych postoupil do čtvrtfinále turnaje ve Stockholmu. Ve druhém kole porazil Estonce Jürgena Zoppa za 73 minut hladce 6:1 a 6:4. O účast mezi čtveřicí nejlepších se druhý nasazený daviscupový reprezentant utká s turnajovou šestkou Michailem Južným z Ruska.

Tomáš Berdych foto: Reuters

"První zápas v turnaji je vždycky ožehavý a zvláště, když jsem byl nasazený do druhého kola a soupeř už hrál a vyzkoušel si podmínky. Proto jsem rád, jak jsem hrál a jak zápas vypadal. Bylo to solidní utkání," řekl Berdych na webu turnaje.

Sedmadvacetiletý Berdych neměl v duelu s estonským soupeřem vážnější problémy, stejně jako v jejich jediném předchozím utkání na US Open. V prvním setu Zoppovi sebral dvakrát podání, a i ve druhém se dostal díky brejku do vedení 4:3. Vzápětí při svém servisu zvládl jedinou těžší situaci, když musel odvracet brejkbol, a zápas pak už dotáhl k výhře.

S příštím soupeřem Južným má Berdych negativní bilanci 5:6. Poslední duel vyhrál před dvěma lety na Roland Garros český tenista.