Berdych je v osmifinále Australian Open, Hradecká a Plíšková končí

Australian Open

7:21aktualizováno  11:54
MELBOURNE - Tomáš Berdych postoupil popáté za sebou do osmifinále grandslamového Australian Open. Sedmý nasazený tenista za necelé dvě hodiny zdolal ve 3. kole Srba Viktora Troického po setech 6:4, 6:3 a 6:4. Berdychovým příštím soupeřem bude domácí Bernard Tomic.

Tomáš Berdych se raduje z postupu do osmifinále Australian Open. foto: ČTK/AP

S turnajem se ve 3. kole rozloučila Karolína Plíšková, která nestačila na desátou nasazenou Jekatěrinu Makarovovou z Ruska a prohrála dvakrát 4:6. Neuspěla ani kvalifikantka Lucie Hradecká po prohře 6:7, 5:7 s Němkou Julií Görgesovou.

Berdych celý zápas výborně podával. Troickému nepovolil žádný brejkbol a sám proměnil v každém setu jeden. V prvním vzal soupeři podání až ke konci, v druhém a třetím shodně vždy na začátku a pak vývoj kontroloval. „Cítím se dobře a doufám, že mě tady ještě několikrát uvidíte,“ usmíval se spokojený Berdych po utkání.

Zápas mohl ukončit už za stavu 5:3 ve třetím setu, ale srbský tenista odvrátil postupně sedm mečbolů. „Na papíře to nevypadá dobře, ale bylo to při jeho servisu a zahrál vždy dobře,“ komentoval devětadvacetiletý český hráč koncovku. Postup do 4. kola tak stvrdil až následně při svém podání při osmém mečbolu dvacátým esem.

Viktor Troicki na Berdycha nestačil.
Tomáš Berdych se raduje z postupu do osmifinále Australian Open.
Andreas Seppi (vpravo) vyřadil Rogera Federera.
Zájemci o autogram. Maria Šarapovová se podepisuje fanouškům po utkání 3. kola.

V duelu o čtvrtfinále čeká Berdycha dvaadvacetiletý rodák ze Stuttgartu Tomic, s nímž se na okruhu ATP utkal dvakrát, pokaždé na trávě ve Wimbledonu a v obou případech ho porazil 3:1. „Je jedno s kým budu hrát, zase se budu snažit předvést svůj nejlepší tenis,“ řekl Berdych.

Hradecká, která v 1. kole vyřadila pátou nasazenou Anu Ivanovičovou ze Srbska, držela s Görgesovou krok, ale v koncovkách obě sady ztratila. „Škoda, ale i tak jsem spokojená se svým výkonem,“ napsala pražská rodačka na sociální sítě po svém prvním vystoupení ve 3. kole na grandslamu. V Melbourne ještě pokračuje s Andreou Hlaváčkovou ve čtyřhře a s Rumunem Horiou Tecauem bude hrát mix.

Finalistka ze Sydney Plíšková měla šanci na zvrat s Makarovovou na začátku druhé sady, ale vedení 2:0 neudržela. Ztratila v setu dvakrát podání a odešla poražena. „Možná si teď trošku vyčítám, že jsem do toho nešla od začátku tak razantně jako ve druhém setu,“ citoval Plíškovou server iDnes.cz.

Federer je ze hry venku

Jinak ale byla česká hráčka spokojena. „Australská šňůra se docela povedla. Je to dobrý začátek roku.“ V osmifinále jsou rovněž třetí nasazená Simona Halepová z Rumunska a turnajová sedmička Eugenie Bouchardová z Kanady. Naopak senzací je konec čtyřnásobného vítěze turnaje Rogera Federera, jehož porazil Ital Andreas Seppi.

Výsledky Australian Open

Muži
Dvouhra - 3. kolo:
Berdych (7-ČR) - Troicki (Srb.), 6:4, 6:3, 6:4
Seppi (It.) - Federer (2-Švýc.) 6:4, 7:6 (7:5), 4:6, 7:6 (7:5)
Murray (6-Brit.) - Sousa (Portug.) 6:1, 6:1, 7:5
Dimitrov (10-B ul.) - Baghdatis (Kypr) 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:3
Anderson (14-JAR) - Gasquet (24-Fr.) 6:4, 7:6 (7:3), 7:6 (8:6).

Čtyřhra - 2. kolo:
Krajiceková, Záhlavová-Strýcová (13-Niz./ČR) - Gajdošová, Tomljanovicová (Austr.) 7:5, 6:3