Berdych po Baghdatisově skreči prošel do čtvrtfinále

15:37
ROTTERDAM - Tenista Tomáš Berdych se ve 2. kole turnaje v Rotterdamu zdržel na kurtu necelých 20 minut, Kypřan Marcos Baghdatis zápas skrečoval kvůli zranění za stavu 0:3 v prvním setu. Česká jednička se ve čtvrtfinále utká s Italem Andreasem Seppim.

Baghdatis. foto: Reuters

Berdych sebral soupeři hned první podání a dostal se do vedení 3:0. Kypřan si kvůli potížím s lýtkem nechal zavolat lékařskou pomoc, ale ani s obvázanou nohou se nedokázal vzchopit a při dvojchybě za stavu 15:40 v dalším gamu se rozhodl zápas vzdát.

Čtvrtfinálovým soupeřem Berdycha bude Seppi, se kterým má zatím vyrovnanou bilanci 2:2 na zápasy. Ital byl o víkendu členem daviscupového výběru při duelu v České republice, ovšem s Berdychem se neutkal. V Ostravě podlehl Radku Štěpánkovi i Lukáši Rosolovi.