4. března 2016 16:10, aktualizováno  21:23 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Berdych otočil zápas ze stavu 1:2 na sety. Češi hrají po prvním dnu s Němci 1:1

Tomáš Berdych vyrovnal stav zápasu na 1:1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych vyrovnal stav zápasu na 1:1. | foto: ČTK
Čeští tenisté hrají po prvním dnu 1. kola Davis Cupu s Německem 1:1. Zasloužil se o to Tomáš Berdych, který sice za stavu 0:1 na zápasy prohrával s německou dvojkou Alexanderem Zverevem 1:2 na sety, nakonec však téměř pětisetovou bitvu zvládl a vyhrál po setech 7:6, 1:6, 6:4, 7:6 a 6:4. Úvodní dvouhra se také rozhodovala v pěti setech, Lukáš Rosol v ní podlehl německé jedničce Philippu Kohlschreiberovi po setech 6:3, 3:6, 4:6, 6:2 a 3:6.

Berdych proti osmnáctiletému talentovi Zverevovi dlouho tahal za kratší konec. Němec měl ve čtvrtém setu několik šancí zápas ukončit, česká jednička se však obdivuhodně zachránila v zápase.

V pátém setu pak za stavu 3:3 vzal Berdych Zverevovi servis a zápas o tři gemy později dopodával k výhře.

Online reportáž ze zápasu Zverev - Berdych si přečtěte ZDE

Rosol přitom nebyl daleko od překvapení. Za stavu 1:2 vyhrál s přehledem čtvrtý set a zdálo se, že na kurtu znovu přebírá iniciativu, kterou měl během vyhraného prvního setu.

Padesátý hráč světa však proti světové třicítce přišel v pátém setu za stavu 3:3 o svůj servis a německý tenista dovedl duel zkušeně až k vítěznému konci.

Přiblížit se postupu do čtvrtfinále Češi můžou v sobotní čtyřhře. Do té by měl od 13:00 nastoupit osvědčený pár Berdych, Radek Štěpánek. Němci by měli nastoupit ve složení Philipp Petzschner, Philipp Kohlschreiber.

Duel Německo - Česko sleduje i německá legenda Boris Becker.