Berdych opět nestačil na Murrayho. V semifinále v Dauhá uhrál sedm her

20:15
PRAHA - Tomáš Berdych skončil na turnaji v Dauhá stejně jako vloni v semifinále, nad jeho síly byl první hráč světového žebříčku Andy Murray. Brit protáhl výhrou 6:3, 6:4 svou vítěznou sérii na okruhu ATP na 28 zápasů a ve finále ho čeká Novak Djokovič.

Tomáš Berdych opět recept na Andyho Murrayho nenašel. foto: Reuters

Plíšková v Austrálii záři.V sobotu si zahraje o titul s Cornetovou

Srbský tenista může v Dauhá dál pomýšlet na obhajobu titulu poté, co v semifinálovém duelu s Fernandem Verdascem odvrátil pět mečbolů. Druhý hráč světového žebříčku nakonec Španěla za téměř dvě a půl hodiny porazil 4:6, 7:6, 6:3.

Jednatřicetiletý Berdych nedokázal o dva roky mladšího Murrayho v posledních sedmi vzájemných zápasech porazit a ani tentokrát na něho nevyzrál. Po prvním setu, který rozhodl jediný úspěšný brejk soupeře, si nechal ošetřit kotník a na obrat už nedosáhl.

Devětadvacetiletý Djokovič porazil o čtyři roky staršího Verdasca v osmi z předchozích 12 vzájemných duelů a vyhrál i poslední utkání vloni v Dauhá.

Novak Djokovič ze Srbska ve čtvrtfinále turnaje v Dauhá proti Radku Štěpánkovi.
Radek Štěpánek ve čtvrtfinále turnaje v Dauhá proti Novaku Djokovičovi.

I tentokrát začal lépe, náskok jednoho brejku ale v prvním setu neudržel a ve zkrácené hře druhé sady se musel v zápase zachraňovat. Od stavu 2:6 odvrátil postupně pět mečbolů a v třetí sadě už soupeři šanci nenabídl.