Berdych odvrátil dva mečboly, Zakopalová podlehla Šarapovové

8:01
MIAMI - Český tenista Tomáš Berdych odvrátil ve třetím kole turnaje série Masters v Miami dva mečboly a po výhře 2:6, 7:6 a 6:4 nad Alejandrem Fallou z Kolumbie postoupil do osmifinále. V tom skončila Klára Zakopalová, která podlehla favoritce Rusce Marii Šarapovové dvakrát 2:6.

Tomáš Berdych vyřadil Kolumbijce Fallu a v Miami postoupil foto: Reuters

Čtvrtý nasazený Berdych se ocitl v utkání s Fallou míč od vyřazení poprvé za stavu 3:5 ve druhé sadě, ale mečbol odvrátil esem z druhého podání.

Podruhé se mu to povedlo v tie-breaku, ve kterém prohrával 5:6, zkrácenou hru ale získal poměrem 8:6. K zisku rozhodujícího setu stačil Berdychovi jediný brejk z pátého gamu.

"Při mečbolech jsem se snažil zůstat pozitivní. Zápas nekončí, dokud se neodehraje poslední míč. Na to jsem pořád myslel, bojoval a ukázalo se, že to bylo dobré rozhodnutí. Otočil jsem to a získal náročný třetí set, protože on hrál celý zápas výborně," řekl Berdych po své jubilejní dvacáté výhře v sezoně.

Berdych Fallu porazil po dvou hodinách a jednadvaceti minutách a v osmifinále se střetne se současnou americkou jedničkou Samem Querreym. S aktuální světovou dvacítkou má Berdych pozitivní bilanci čtyř výher a jedné prohry.

Zakopalová nestačila na agresivní styl Šarapovové, šestkrát přišla o podání a zápas ztratila po osmdesáti minutách. "Hrála jsem agresivněji a vyrovnaněji než v předchozích zápasech," pochvalovala si po utkání Šarapovová.