Berdych na úvod turnaje v Tokiu vyřadil Francouze Paireho

9:03aktualizováno  10:45
TOKIO - Nejlepší český tenista Tomáš Berdych zahájil vítězně turnaj v Tokiu, kde získal v roce 2008 titul. Druhý nasazený hráč po Britovi Andym Murraym porazil talentovaného Francouze Benoita Paireho po setech 6:1 a 7:6 (8:6).

Český tenista Tomáš Berdych foto: Reuters

Šestý tenista světového žebříčku Berdych před rokem ve stejném období triumfoval na turnaji v Pekingu, jenže letos dal přednost podniku stejné kategorie ATP 500 v Tokiu. Úvodní zápas s třiadvacetiletý Pairem, 52. v pořadí ATP, zahájil šňůrou na 5:0 a první set jasně ovládl.

Ve druhé sadě se Paire favorizovanému soupeři vyrovnal. V desátém gamu Berdychovi poprvé sebral servis, vyrovnal na 5:5 a v tie-breaku měl setbol, ale opora české daviscupové reprezentace získala poslední tři výměny a pokračování duelu nedovolila.

"Tušil jsem, že to bude těžký zápas. Proto mě překvapilo, jak snadno to ze začátku šlo," přiznal Berdych, který se nakonec na kurtu zdržel hodinu a tři čtvrtě. "Ve druhém setu mě donutil přidat. Ale měl jsem to ukončit za stavu 5:4, když jsem podával," dodal český tenista, který letos vyhrál únorový turnaj v Montpellieru.

Berdych odvrátil čtyři z pěti brejkbolů a ve druhém kole se utká s vítězem souboje mezi Brazilcem Thomazem Belluccim a Kolumbijcem Alejandrem Fallou.