Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Berdych je v semifinále, vyřadil Lendlova svěřence Murrayho

23:07aktualizováno  23:13
MADRID - Tenista Tomáš Berdych postoupil do semifinále antukového turnaje série Masters v Madridu. Šestý hráč světa si v pátečním čtvrtfinále poradil s britským svěřencem Ivana Lendla Andym Murrayem, který se v pondělí posune na post světové dvojky, za dvě hodiny a dvě minuty 7:6 a 6:4. Berdycha už dělí jen jedna výhra, aby si v Madridu jako loni zahrál finále.

Český tenista Tomáš Berdych foto: ČTK

K tomu potřebuje v sobotním semifinále, které začne nejdříve v 19:00, porazit vítěze utkání mezi Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou a Švýcarem Stanislasem Wawrinkou.

Sedmadvacetiletý Berdych porazil Murrayho na antuce i potřetí v kariéře a celkově se dostal ve vzájemné bilanci se skotským rodákem do vedení 5:4 na zápasy.

V Madridu Berdych ukázal výrazně zlepšenou obranu i trpělivost při výměnách a k tomu si držel svůj agresivní styl. První set dotáhl do tie-breaku, když dokázal zareagovat na ztracené podání a za stavu 4:4 odvrátil další čtyři brejkboly. Zkrácenou hru Berdych ovládl hlavně díky skvělým returnům a set získal po více než hodině hry.

Do druhého setu vstoupil Berdych ziskem servisu soupeře, ale pak chyboval, prohrával 1:2 a odvracel další brejkbol. Ziskem deseti míčů v řadě však strhl vedení na svoji stranu a diváky vyzýval k potlesku drtivými returny.

Pod dohledem přítelkyně Ester v hledišti Berdych zápas ukončil při svém servisu při prvním mečbolu.

Serena Williamsová utrpěla "kanára"

Ve hře o zopakování loňského titulu a obhajobu postu světové jedničky se udržela Serena Williamsová, přestože utrpěla prvního "kanára" po více než čtyřech letech. Favorizovanou Američanku potrápila domácí Anabel Medinaová, než Williamsová vyhrála 6:3, 0:6, 7:5. Semifinálovou soupeřkou patnáctinásobné grandslamové vítězky bude Italka Sara Erraniová.

V semifinále je i světová dvojka Maria Šarapovová, která si ve čtvrtfinále poradila 6:2 a 6:4 s Kaiou Kanepiovou z Estonska. Ruská tenistka si o postup do finále zahraje s Anou Ivanovičovou ze Srbska.