Berdych je v Paříži ve čtvrtfinále, vyřadil Raonice

Davis Cup

19:44
PAŘÍŽ - Tenista Tomáš Berdych poprvé v kariéře porazil Kanaďana Milose Raonice a po výhře 7:6 a 6:4 postoupil do čtvrtfinále turnaje Masters v Paříži. O semifinále se český vítěz tohoto turnaje z roku 2005 utká s obhájcem loňského vítězství Davidem Ferrerem ze Španělska.

Český tenista Tomáš Berdych foto: ČTK

Díky Berdychově výhře je už jasná osmička hráčů pro Turnaj mistrů v Londýně, kam se mohl Raonic kvalifikovat, kdyby v Paříži minimálně došel do finále. Zbylá dvě místa obsadili Švýcar Stanislas Wawrinka a Francouz Richard Gasquet, kteří se připojili k již dříve kvalifikované šestici Rafael Nadal, Novak Djokovič, Ferrer, Juan Martín del Potro, Berdych a Roger Federer. Brit Andy Murray nebude hrát příští týden v Londýně kvůli zranění.

Nasazené šestce Berdychovi se podařilo Raonice zdolat na třetí pokus. Naposledy mu podlehl před měsícem ve finále v Bangkoku a povzdechl si tehdy, že Kanaďan "servíruje ze třetího patra". Také nyní ho rodák z černohorské Podgorici zasypal celkem 18 esy a v prvním setu ho dokonce nepustil ani k jednomu brejkbolu.

Nicméně servis fungoval spolehlivě i Berdychovi, takže se rozhodovalo v maratonském tie-breaku. Osmadvacetiletý Čech v něm nevyužil pět setbolů (jeho soupeř tři), ale díky šestému proměněnému sadu získal po výsledku 15:13.

Na začátku druhého setu vzal Berdych hned při první příležitosti Raonicovi podání a brejk už do konce sady nepustil. Za necelé dvě hodiny postoupil do čtvrtfinále, kde odehraje jubilejní desátý zápas v kariéře s Ferrerem. S jednatřicetiletým Španělem má Berdych negativní bilanci 3:6. Naposledy mu podlehl v loňském finále Davis Cupu v Praze, kde se nicméně nakonec ze zisku "salátové mísy" radoval český tým.