Berdych je v osmifinále US Open, hladce přehrál Benneteaua

US Open

20:23aktualizováno  21:26
NEW YORK (Od naší zpravodajky) - Tomáš Berdych má za sebou další úspěšný zápas na tenisovém US Open. Ve 3. kole hladce zdolal Juliena Benneteaua 6:0, 6:3, 6:2. V osmifinále ho čeká světová desítka Stanislas Wawrinka, s nímž má český hráč pasivní bilanci 5:6.

Tomáš Berdych postoupil do osmifinále US Open. foto: Reuters

Předpověd počasí na nedělní odpoledne nebyla v New Yorku úplně příznivá. A jako by si to Tomáš Berdych uvědomoval, zápas s Julienem Benneteauem zvládl velmi svižně - za necelé dvě hodiny.

Základem vcelku pohodového vítězství byly dobré začátky setů. Už ve druhém gamu zápasu si Berdych vybojoval při podání soupeře vedení 40-15 a následným vítězným forhendem vzal Francouzovi servis. Pak ustál jediný složitější moment v prvním setu, odvrátil dva brejkboly soupeře a zvýšil náskok na 3:0.

Ve skvělém tempu pokračoval i v dalším průběhu sady, podání sebral soupeři ještě dvakrát a ovládl set neoblíbeným "kanárem".

První game získal Benneteau až po více než půl hodině hry. Svou hru zpřesnil, a tak byl ve druhém setu Berdychovi vyrovnanějším soupeřem.

Pořád ale dělal hodně dvojchyb. Po páté z nich mu pátý hráč světa znovu vzal podání - 3:1. A náskok jednoho brejku už si udržel, druhý set vyhrál 6:3.

Také třetí set začal Berdych skvěle. První brejk získal hned v první hře, sám navíc dobře podával, skvěle se pohyboval a nedával Francouzi příliš šancí ke srovnání kroku. Za stavu 4:2 si navíc rodák z Valašského Meziříčí vypracoval další tři brejkboly a ten první proměnil krásným forhendovým zkrácením hry.

Berdychova lóže včetně půvabné přítelkyně Ester či trenéra Tomáše Krupy tleskala vestoje. Tušila, že výhra je blízko. A také že ano: při svém podání dotáhl Berdych čistou hrou zápas k vítězství - 6:0, 6:3, 6:2.

V boji o čtvrtfinále ho ale patrně tak snadná práce nečeká. Utká se totiž se světovou desítkou Stanislasem Wawrinkou, který po těžké bitvě zdolal Marcose Baghdatise.

Švýcarský hráč má s Berdychem aktivní bilanci 6:5. Letos spolu hráli dvakrát, nejprve v Davis Cupu triumfoval Berdych, pak se Wawrinkovi povedla odveta v Madridu.

Štěpánek s Paesem jsou ve čtyřhře už ve čtvrtfinále

Berdych tak i nadále zůstává posledním českým zástupcem ve dvouhře. V sobotu se s turnajem rozloučila nasazená sedmička Petra Kvitová, která nestačila na domácí Alison Riskeovou a nezopakovala tak loňské osmifinále.

Ve čtyřhře se další úspěšný krok povedl Radku Štěpánkovi, který po boku Leandera Paese zdolal francouzské duo Llodra - Mahut 7:5, 4:6, 6:3 a už je se svým indickým spoluhráčem ve čtvrtfinále.

Výsledky US Open

(tvrdý povrch, dotace 34,3 milionu dolarů)

MUŽI

Dvouhra, 3. kolo:
Berdych (5-ČR) - Benneteau (31-Fr.) 6:0, 6:3, 6:2
Wawrinka (9-Švýc.) - Baghdatis (Kypr) 6:3, 6:2, 6:7 (1:7), 7:6 (9:7)

Čtyřhra, 3. kolo:
Paes, Štěpánek (4-Indie/ČR) - Llodra, Mahut (14-Fr.) 7:5, 4:6, 6:3

ŽENY

Mirzaová, Ťie Čeng (10-Indie/Čína) - Grönefeldová, Peschkeová (6-Něm./ČR) 6:2, 6:3