Berdych je v Miami v semifinále, ve dvou setech vyřadil Dolgopolova

22:23
MIAMI/PRAHA - Tenista Tomáš Berdych porazil Ukrajince Alexandra Dolgopolova 6:4, 7:6 a na turnaji série Masters v Miami postoupil do semifinále. Český hráč si připsal 450. výhru na okruhu ATP a v pondělním vydání světového žebříčku se vrátí ze sedmého na páté místo.

Tomáš Berdych v Miami prošel do semifinále. foto: ČTK/AP

Osmadvacetiletý Berdych porazil Dolgopolova i ve čtvrtém vzájemném utkání. V Miami český hráč v obou setech dotahoval ztrátu servisu a lépe zvládl koncovky.

V první sadě byl zápas za stavu 4:4 kvůli dešti na 25 minut přerušen a po pauze Berdych získal tři hry za sebou. V druhém setu odvrátil Berdych za stavu 4:5 Ukrajincův setbol a zápas rozhodl ve zkrácené hře. Z výhry se radoval po hodině a tři čtvrtě.

Berdych letos hraje šestý turnaj a počtvrté si zahraje minimálně semifinále. V tom se svěřenec kouče Tomáše Krupy střetne buď se světovou jedničkou Rafaelem Nadalem ze Španělska, nebo s Kanaďanem Milosem Raonicem.

V Miami hraje Berdych podesáté v kariéře. Nejlepší turnaj v Crandon Parku prožil v roce 2010, kdy prohrál až ve finále s Američanem Andym Roddickem.

Serena Williamsová prodloužila svou desetiletou nadvládu nad Marií Šarapovovou o další zápas. V semifinále porazila světová jednička Rusku 6:4, 6:3 a podeváté v kariéře postoupila na Floridě do finále.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...