Benteke dvakrát skóroval a režíroval výhru Aston Villy nad Norwichem

21:44
LONDÝN - Fotbalisté Aston Villy se po čtyřech bodových ztrátách dočkali v anglické lize výhry, když porazili Norwich 4:1. Dvě branky vstřelil útočník Christian Benteke, který zaznamenal osmou a devátou ligovou trefu v sezoně. Tým z Birminghamu se díky zisku tří bodů posunul v tabulce na jedenácté místo.

Christian Benteke. foto: Reuters

Vše podstatné se v utkání stalo v prvním poločase. Hosty poslal nejprve ve třetí minutě do vedení Wes Hoolahan, pak si ale vzal slovo Benteke, který dvěma góly během dvou a půl minuty převážil skóre na stranu domácích. Obzvláště povedená byla jeho první branka, kdy si zpracoval na prsou centrovaný míč a nůžkami nedal hostujícímu gólmanovi šanci.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo

Aston Villa - Norwich 4:1 (25. a 27. Benteke, 37. Bacuna, 41. vlastní Bassong - 3. Hoolahan)

Swansea - Crystal Palace 1:1 (25. De Guzman - 83. Murray z pen.)

Tottenham - Cardiff 1:0 (28. Soldado).

Ještě do přestávky přidali domácí další dva zásahy díky trefě Leandra Bacuny a vlastnímu gólu hostujícího kapitána Sebastiena Bassonga. Teprve podruhé v historii Premier League tak dokázala Aston Villa vstřelit v prvním poločase čtyři branky. Podobný kousek se jejím hráčům povedl jen v roce 1995 v duelu s Wimbledonem.

Z vítězství se radovali také fotbalisté Tottenhamu, kteří se však proti outsiderovi z Cardiffu nadřeli. Těsný náskok 1:0 ale udrželi až do úplného konce. Po třech bodech sahali i hráči Swansea v souboji s Crystal Palace, ale hosté v závěru vyrovnali z penalty.