Bayern zvítězil v Norimberku a dál vede bundesligu o 13 bodů

21:46
BERLÍN - Fotbalisté Bayernu Mnichov v 20. kole německé ligy zvítězili 2:0 na hřišti Norimberku a po dvanácté výhře v řadě dál vedou tabulku o 13 bodů před druhým Leverkusenem. Vítěznou branku vstřelil Chorvat Mario Mandžukič a byl to jeho dvanáctý gól v sezoně. Ještě o zásah víc má na kontě Robert Lewandowski, který pomohl dvěma góly k výhře Dortmundu 5:1 v Brémách. V čele střelecké tabulky však zůstal Kolumbijec Adrián Ramos z Herthy, který se rovněž trefil dvakrát a připsal si už 14. branku v sezoně.

Radost fotbalistů Bayernu Mnichov. foto: Reuters

Mandžukič otevřel skóre po osmnácti minutách hry, kdy uplatnil důraz na malém vápně a z voleje dopravil do branky centr Davida Alaby. Po změně stran se poprvé v ligové sezoně trefil obránce Philipp Lahm. Do utkání na straně domácích zasáhli všichni tři Češi, jen Ondřej Petrák odehrál celý zápas.

Německá fotbalová liga - 20. kolo

Brémy - Dortmund 1:5 (89. Aycicek - 26. a 85. Lewandowski, 41. a 62. Mchitarjan, 47. Friedrich)

Eintracht Frankfurt - Braunschweig 3:0 (7. Flum, 43. Meier, 44. Aigner)

Freiburg - Hoffenheim 1:1 (68. Schmid - 86. Modeste)

Norimberk - Bayern Mnichov 0:2 (18. Mandžukič, 49. Lahm)

Wolfsburg - Mohuč 3:0 (59. Rodríguez z pen., 66. Dost, 75. Gustavo)

Hamburk - Hertha Berlín 0:3 (23. a 38. Ramos, 15. Allagui).

Devadesát minut strávil na hřišti také obránce Brém Theo Gebre Selassie, vysoké prohře s Dortmundem ale nezabránil. Vedle Lewandowského dal dva góly také Armén Henrik Mchitarjan, který se v sezoně trefil pětkrát.

Vysokou prohru musel strávit také obránce Zdeněk Pospěch v dresu Mohuče, která podlehla v duelu sousedů v tabulce 0:3 Wolfsburgu. "Vlci" rozhodli o domácí výhře až po změně stran a odpoutali se od svého soupeře na rozdíl tří bodů. Za pátým Mönchengladbachem jsou pouze vinou horšího skóre.

Po debaklu v minulém kole na hřišti Bayernu se výhry dočkal Frankfurt, za který po čtyřech vynechaných zápasech nastoupil Václav Kadlec v základní sestavě. Eintracht si poradil na domácím hřišti s nováčkem z Braunschweigu 3:0 a díky tříbodovému zisku poskočil v tabulce na 12. místo. Kadlec se do střeleckých statistik nezapsal a střídal osm minut před koncem.

Šestou prohru v řadě, a potřetí za sebou výsledkem 0:3, utrpěli fotbalisté Hamburku v domácím duelu s Herthou Berlín a zůstávají na předposledním sestupovém místě. Dvěma góly se na výhře nováčka soutěže podílel v prvním poločase Ramos. Český gólman Jaroslav Drobný, který odchytal předchozí čtyři duely, se po uzdravení Reného Adlera vrátil na lavičku náhradníků.