Bayern vyplenil Manchester, na City vyhrál 3:1

22:38aktualizováno  23:06
MANCHESTER - Nejlepší fotbalový klub Evropy z minulé sezony si snadno poradil s tím nejbohatším. Bayern Mnichov v Lize mistrů dlouho školil Manchester City, nakonec v Anglii vyhrál 3:1, byť mohl dát mnohem víc gólů. Suverénně vede skupinu D, v jejímž druhém středečním utkání Plzeň padla na hřišti CSKA Moskva 2:3.

Ribéry a Alaba slaví gól proti City. foto: Reuters

Bayern, kterého koncem října a v úvodu listopadu čekají dvě utkání s Plzní, souboj dvou favoritů ovládl od úvodních minut. Ribéry tvrdou střelou z víc než 20 metrů zaskočil Harta, po přestávce utekl obráncům Müller, obešel i brankáře a střílel do prázdné brány. V 59. minutě si Robben povodil Nastašiče a pravačkou zakončil sólo k bližší tyči.

Exhibici však v závěru narušil Negredo gólem na 1:3, poté byl vyloučen hostující Boateng a domácí David Silva z přímého kopu trefil břevno. Vítězství obhájce trofeje však už udržel.

Za Real Madrid střílel opět Cristiano Ronaldo, proti outsiderovi z Kodaně se trefil v obou poločase a navázal na hattrick z prvního kola Galatasaray. Další dvě branky přidal Di Mária.

Galatasaray Istanbul vedl na Juventusu, který pak skóre otočil. Dvě minuty před koncem však hosté vyrovnali na 2:2.

Manchester United neodčinil víkendovou porážku v anglické lize s West Bromwichem, na horké půdě v Doněcku sice proti Šachtaru vedl díky Wellbeckovi, ale náskok neudržel a remizoval 1:1.

Suverénní byl Paris St. Germain proti Benfice, dva góly dal kapitán Ibrahimovic, po půlhodině to bylo už 3:0.

2. kolo základních skupin Ligy mistrů:

• Skupina A: Šachtar Doněck - Manchester United 1:1 (0:1) Branky: 76. Taison - 18. Welbeck. Rozhodčí: Královec (ČR).
    Leverkusen - San Sebastian 2:1 (1:0) Branky: 45.+1 Rolfes, 90.+2 Hegeler - 52. Vela. Rozhodčí: Karasev (Rus.).
    1. Manchester United 2 1 1 0 5:3 4
    2. Šachtar Doněck 2 1 1 0 3:1 4
    3. Leverkusen 2 1 0 1 4:5 3
    4. San Sebastian 2 0 0 2 1:4 0
  • Skupina B: Juventus Turín - Galatasaray Istanbul 2:2 (0:1) Branky: 78. Vidal z pen.,
    87. Quagliarella - 36. Drogba, 88. Bulut. Rozhodčí: Kassai (Maď.).
    Real Madrid - FC Kodaň 4:0 (1:0) Branky: 21. a 65. Ronaldo, 71. a 90.+1 Di María. Rozhodčí: Jug (Slovin.).
    1. Real Madrid 2 2 0 0 10:1 6
    2. Juventus Turín 2 0 2 0 3:3 2
    3. FC Kodaň 2 0 1 1 1:5 1
    4. Galatasaray Istanbul 2 0 1 1 3:8 1
  • Skupina C: Paris St. Germain - Benfica Lisabon 3:0 (3:0) Branky: 5. a 30. Ibrahimovic, 25. Marquinhos. Rozhodčí: Rizzoli (It.).
    Anderlecht Brusel - Olympiakos Pireus 0:3 (0:1) Branky: 17., 56. a 72. Mitroglu. Rozhodčí: Hagen (Nor.).
    1. Paris St. Germain 2 2 0 0 7:1 6
    2. Olympiakos Pireus 2 1 0 1 4:4 3
    3. Benfica Lisabon 2 1 0 1 2:3 3
    4. Anderlecht 2 0 0 2 0:5 0
  • Skupina D: Manchester City - Bayern Mnichov 1:3 (0:1) Branky: 80. Negredo - 7. Ribéry, 56. Müller, 60. Robben. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). ČK: 86. Boateng (Bayern).
    1. Bayern Mnichov 2 2 0 0 6:1 6
    2. Manchester City 2 1 0 1 4:3 3
    3. CSKA Moskva 2 1 0 1 3:5 3
    4. Viktoria Plzeň 2 0 0 2 2:6 0